Potvrzeno! Třinecké eso už má angažmá v cizině

3. května 2021 20:41 - Praha

Hokejový útočník Matěj Stránský odchází z mistrovského Třince do Davosu. Český reprezentant a nejlepší střelec základní části uplynulé extraligové sezony podepsal ve Švýcarsku dvouletou smlouvu.

 

Radek Petrášek, ČTK

Sedmadvacetiletý útočník opouští Oceláře po dvou sezonách. V roce 2019 přišel ze švédské Mory a hned se zařadil mezi klíčové hráče slezského klubu. V první sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru,nasbíral v 52 zápasech 45 bodů za 23 branek a 22 asistencí. Aktuální ročník vyšel Stránskému ještě lépe. V 50 utkáních základní části vstřelil 33 gólů a přidal 19 asistencí. Dalších pět branek a deset asistencí zaznamenal při cestě Třince za titulem v play off. S jeho odchodem po sezoně se počítalo.

Odchovanec Vítkovic, který aktuálně bojuje v reprezentaci o start na mistrovství světa v Rize, působil sedm sezon v zámoří. Do Evropy se vrátil v roce 2017. Nejprve působil v Čerepovci, v průběhu další sezony se přesunul do Švédska.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..