Kladno má po postupu do extraligy pod smlouvou zatím devět hráčů

3. května 2021 20:42 - Kladno

Hokejisté Kladna mají po návratu do extraligy po roční pauze pod kontraktem na novou sezonu devět hráčů. Vedle devětačtyřicetiletého hrajícího majitele Jaromíra Jágra a další hvězdy s řadou zkušeností z NHL Tomáše Plekance bude v týmu pokračovat i třetí člen elitní útočné formace Ondřej Machala, který přišel v uplynulém ročníku z Pardubic.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pod smlouvou jsou také forvardi Nicolas Hlava, Tomáš Pitule, Antonín Melka, Vítězslav Bílek a Matyáš Šapovaliv. Z obránců má s klubem kontrakt Jiří Ticháček, který stejně jako Šapovaliv v současné době reprezentuje Česko na mistrovství světa hráčů do 18 let v USA.

V Kladně by mohli pokračovat podle klubové webu i někteří další hráči, kteří vybojovali postup z první ligy. Jisté jsou odchody brankáře Andreje Košarišťana (Mladá Boleslav), obránce Ondřeje Mikliše (Sparta) a útočníků Rostislava Marosze (Vítkovice) a Patrika Machače (Slavia).

"Chtěl bych postavit co nejsilnější mančaft s cílem nesestoupit. Hrát budu dál. Vím, že se budu muset zlepšit, ale zároveň vím, že to v sobě mám. Tím, že budu hrát, zůstanou někteří partneři. Navíc pomohu Plekymu a čekají nás zápasy pod otevřeným nebem ve Špindlerově Mlýně," citoval klubový web Jágrova slova po čtvrtečním rozhodujícím sedmém utkání finále první ligy proti Jihlavě.

Kladno se chystá v zimě na odložený duel Winter Classic ve Špindlerově Mlýně, kde mělo hrát při působení v první lize proti Vrchlabí. Po postupu se soupeř změní, jeho jméno by měl organizátor akce oznámit v nejbližších týdnech.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..