Nezastavitelný Jágr zničil Litvínov! Kometa srazila mistra. Extraligu vede Mladá Boleslav

Hokejová Tipsport extraliga pokračovala pátým kolem a hned čtyři zápasy muselo rozhodnout prodloužení či nájezdy. První výhru slaví Kladno, které porazilo díky třem bodům Jaromíra Jágra Litvínov 3:2. Sparta si poradila po prodloužení s Plzní 4:3, Olomouc také v prodloužení srazila Karlovy Vary 3:2, stejně se vedlo Kometě, která uspěla v Třinci. Po nájezdech si vítězství 3:2 nad Zlínem připsali hokejisté Hradce Králové. V posledním nedělním duelu uspěla Mladá Boleslav, která srazila Liberec 2:1. Bruslařský klub tak po pěti kolech vede extraligovou tabulku.

Hráči Kladna se radují z vítězného utkání, vpředu Jaromír Jágr z Kladna.

Hokejisté pražské Sparty nevstoupili do domácího zápasu proti Plzni vůbec dobře, když první třetinu prohráli po brankách Gustava Thorella a Schleisse z přesilové hry 0:2. Nepovedený úvod však favorita nezlomil. V 32. minutě dal kontaktní branku Polášek a snížil na 1:2.

Důležitý moment utkání přišel v polovině závěrečné části. Nejdříve Horák srovnal skóre, aby o minutu a půl později převážil síly na stranu Pražanů Moravčík. I na to však stihli Západočeši díky druhé Schleissově brance reagovat a o osudu utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se už ve druhé minutě prosadil Erik Thorell a rozhodl tak o vítězství Sparty 4:3.

Erik Thorell ze Sparty (uprostřed) střílí vítězný gól utkání v prodloužení.

V hlavní roli Jágr, Kladno poprvé slaví

Kladno začalo svůj cíl o první extraligové body naplňovat v 16. minutě, kdy se po přihrávce Jágra prosadil Hlava. Hosté však na začátku druhé třetiny díky trefě Stehlíka srovnali krok. Vedení vrátil kladenskému klubu, který hraje své domácí duely v Chomutově, devětačtyřicetiletý Jágr a s jednobrankovým náskokem také odcházely oba týmy po dvou třetinách do kabin.

A i podruhé zvládla Verva vyrovnat, o což se postaral v 45. minutě Straka. Hosté se však z branky radovali jen 77 sekund, než přišel další úder od nestárnoucího Jaromíra Jágra, kterou svou druhou brankou v utkání a třetím bodem znovu převážil výhodu na stranu středočeského klubu. Litvínov se již na odpověď nezmohl a Kladno se tak raduje z prvních extraligových bodů v tomto ročníku.

Hráči Kladna se radují z druhého gólu, zleva Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr, Danny Kristo a Nicolas Hlava.

Hradec uspěl po nájezdech

Ještě než se zlínští fanoušci mohli pořádně usadit v hledišti, už jim hokejisté Hradce připravili první nepříjemnou zprávu. Po 22 sekundách se prosadil Jergl a Mountfield vedl 1:0. Berani však na vyrovnání nečekali dlouho. V 8. minutě se o něj postaral z přesilovky Mikúš.

Další branky se diváci na stadionu Luďka Čajky dočkali až v 42. minutě a k smutku většiny z nich se o ni opět postaral hostující Jergl. I podruhé stihli Zlínští díky Okálovi vyrovnat a o vítězi utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří o bodu navíc rozhodli až v deváté sérii díky Pavlíkovi.

Hokejisté Zlína hostili v pátém kole Tipsport Extraligy Hradec Králové.

Olomouc uspěla v prodloužení

Olomoučtí hokejisté vstoupili do zápasu proti Karlovým Varům výborně, když už v 10. minutě vedli po brankách Krejčího a Káni 2:0. Tím však jejich střelecká produktivita skončila.

Energie situaci domácím zkomplikovala v 43. minutě po zásahu Vondráčka, o sedm minut později již bylo díky Flekově trefě vyrovnáno. Kohouti se přeci jen dočkali výhry, v poslední minutě prodloužení se o ni postaral Kolouch.

Zleva brankář Karlových Varů Filip Novotný, Ondřej Beránek z Karlových Varů a Jan Knotek z Olomouce.

Kometa srazila mistra

První třetina zápasu mezi Třincem a Kometou Brno přinesla jediný přesný zásah, o který se v 7. minutě postaral Nestrašil. Ve 25. minutě zvýšil sebevědomí úřadujícího českého mistra Růžička, který zvyšoval na dvoubrankový rozdíl.

Ovšem ne na dlouho. O dvě minuty později poprvé překonal domácího Kacetla Horký a bylo zaděláno na drama. O to víc, když v 45. minutě využil přesilovou hru Zaťovič a srovnal skóre na 2:2. Moravané obrat dokonali v prodloužení díky brance Bartejse, která znamenala výhru Komety 3:2.

Zleva Rhett Holland z Brna, Petr Vrána z Třince a brankář Brna Matej Tomek.

Boleslav si poradila s Libercem

Hokejisté Mladé Boleslavi se dostali proti Liberci do vedení v 18. minutě díky Kotalově trefě a dlouho se zdálo, že to také bude branka jediná. Až v 59. minutě dal bruslařskému klubu jistotu Šťastný, který zvyšoval na 2:0. Hosté už jen v poslední minutě díky Zacharovi snížili na 1:2. Mladá Boleslav tak po pěti kolech vede extraligu o skóre právě před Libercem.

Zleva Ondřej Vitásek z Liberce,Jan Dufek z Mladé Boleslavi a brankář Petr Kváča z Liberce.

5. kolo hokejové extraligy
Sparta - Plzeň 4:3, po prodl.
Branky: 32. Polášek, 49. Horák, 51. Moravčík, 62. E.Thorell - 9. G. Thorell, 18. a 54. Schleiss
Kladno - Litvínov 3:2
Branky: 16. Hlava, 39. a 46. Jágr - 23. Stehlík
Zlín - Hradec Králové 2:3, po nájezdech
Branky: 8. Mikúš, 53. Okál - 1. Jergl, 42. Jergl, roz. náj. Pavlík
Olomouc - Karlovy Vary 2:2, po prodl.
Branky: 4. Krejčí, 10. Káňa - 53. Vondráček, 50. Flek
Třinec - Brno 2:3, po prodl.
Branky: 7. Nestrašil, 25. Růžička - 28. Horký, 45. Zaťovič, 63. Bartejs