Nezastavitelný Jágr zničil Litvínov! Kometa srazila mistra. Extraligu vede Mladá Boleslav

19. září 2021 12:23 - Praha
(Aktualizováno: 19. září 2021 19:49)

Hokejová Tipsport extraliga pokračovala pátým kolem a hned čtyři zápasy muselo rozhodnout prodloužení či nájezdy. První výhru slaví Kladno, které porazilo díky třem bodům Jaromíra Jágra Litvínov 3:2. Sparta si poradila po prodloužení s Plzní 4:3, Olomouc také v prodloužení srazila Karlovy Vary 3:2, stejně se vedlo Kometě, která uspěla v Třinci. Po nájezdech si vítězství 3:2 nad Zlínem připsali hokejisté Hradce Králové. V posledním nedělním duelu uspěla Mladá Boleslav, která srazila Liberec 2:1. Bruslařský klub tak po pěti kolech vede extraligovou tabulku.

Ondřej Hájek, ČTK

Hokejisté pražské Sparty nevstoupili do domácího zápasu proti Plzni vůbec dobře, když první třetinu prohráli po brankách Gustava Thorella a Schleisse z přesilové hry 0:2. Nepovedený úvod však favorita nezlomil. V 32. minutě dal kontaktní branku Polášek a snížil na 1:2.

Důležitý moment utkání přišel v polovině závěrečné části. Nejdříve Horák srovnal skóre, aby o minutu a půl později převážil síly na stranu Pražanů Moravčík. I na to však stihli Západočeši díky druhé Schleissově brance reagovat a o osudu utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se už ve druhé minutě prosadil Erik Thorell a rozhodl tak o vítězství Sparty 4:3.

Erik Thorell ze Sparty (uprostřed) střílí vítězný gól utkání v prodloužení.

Vít Šimánek, ČTK

V hlavní roli Jágr, Kladno poprvé slaví

Kladno začalo svůj cíl o první extraligové body naplňovat v 16. minutě, kdy se po přihrávce Jágra prosadil Hlava. Hosté však na začátku druhé třetiny díky trefě Stehlíka srovnali krok. Vedení vrátil kladenskému klubu, který hraje své domácí duely v Chomutově, devětačtyřicetiletý Jágr a s jednobrankovým náskokem také odcházely oba týmy po dvou třetinách do kabin.

A i podruhé zvládla Verva vyrovnat, o což se postaral v 45. minutě Straka. Hosté se však z branky radovali jen 77 sekund, než přišel další úder od nestárnoucího Jaromíra Jágra, kterou svou druhou brankou v utkání a třetím bodem znovu převážil výhodu na stranu středočeského klubu. Litvínov se již na odpověď nezmohl a Kladno se tak raduje z prvních extraligových bodů v tomto ročníku.

Hráči Kladna se radují z druhého gólu, zleva Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr, Danny Kristo a Nicolas Hlava.

Hradec uspěl po nájezdech

Ještě než se zlínští fanoušci mohli pořádně usadit v hledišti, už jim hokejisté Hradce připravili první nepříjemnou zprávu. Po 22 sekundách se prosadil Jergl a Mountfield vedl 1:0. Berani však na vyrovnání nečekali dlouho. V 8. minutě se o něj postaral z přesilovky Mikúš.

Další branky se diváci na stadionu Luďka Čajky dočkali až v 42. minutě a k smutku většiny z nich se o ni opět postaral hostující Jergl. I podruhé stihli Zlínští díky Okálovi vyrovnat a o vítězi utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří o bodu navíc rozhodli až v deváté sérii díky Pavlíkovi.

Hokejisté Zlína hostili v pátém kole Tipsport Extraligy Hradec Králové.

Dalibor Glück, ČTK

Olomouc uspěla v prodloužení

Olomoučtí hokejisté vstoupili do zápasu proti Karlovým Varům výborně, když už v 10. minutě vedli po brankách Krejčího a Káni 2:0. Tím však jejich střelecká produktivita skončila.

Energie situaci domácím zkomplikovala v 43. minutě po zásahu Vondráčka, o sedm minut později již bylo díky Flekově trefě vyrovnáno. Kohouti se přeci jen dočkali výhry, v poslední minutě prodloužení se o ni postaral Kolouch.

Zleva brankář Karlových Varů Filip Novotný, Ondřej Beránek z Karlových Varů a Jan Knotek z Olomouce.

Luděk Peřina, ČTK

Kometa srazila mistra

První třetina zápasu mezi Třincem a Kometou Brno přinesla jediný přesný zásah, o který se v 7. minutě postaral Nestrašil. Ve 25. minutě zvýšil sebevědomí úřadujícího českého mistra Růžička, který zvyšoval na dvoubrankový rozdíl.

Ovšem ne na dlouho. O dvě minuty později poprvé překonal domácího Kacetla Horký a bylo zaděláno na drama. O to víc, když v 45. minutě využil přesilovou hru Zaťovič a srovnal skóre na 2:2. Moravané obrat dokonali v prodloužení díky brance Bartejse, která znamenala výhru Komety 3:2.

Zleva Rhett Holland z Brna, Petr Vrána z Třince a brankář Brna Matej Tomek.

Jaroslav Ožana, ČTK

Boleslav si poradila s Libercem

Hokejisté Mladé Boleslavi se dostali proti Liberci do vedení v 18. minutě díky Kotalově trefě a dlouho se zdálo, že to také bude branka jediná. Až v 59. minutě dal bruslařskému klubu jistotu Šťastný, který zvyšoval na 2:0. Hosté už jen v poslední minutě díky Zacharovi snížili na 1:2. Mladá Boleslav tak po pěti kolech vede extraligu o skóre právě před Libercem.

Zleva Ondřej Vitásek z Liberce,Jan Dufek z Mladé Boleslavi a brankář Petr Kváča z Liberce.

Radek Petrášek, ČTK

5. kolo hokejové extraligy
Sparta - Plzeň 4:3, po prodl.
Branky: 32. Polášek, 49. Horák, 51. Moravčík, 62. E.Thorell - 9. G. Thorell, 18. a 54. Schleiss
Kladno - Litvínov 3:2
Branky: 16. Hlava, 39. a 46. Jágr - 23. Stehlík
Zlín - Hradec Králové 2:3, po nájezdech
Branky: 8. Mikúš, 53. Okál - 1. Jergl, 42. Jergl, roz. náj. Pavlík
Olomouc - Karlovy Vary 2:2, po prodl.
Branky: 4. Krejčí, 10. Káňa - 53. Vondráček, 50. Flek
Třinec - Brno 2:3, po prodl.
Branky: 7. Nestrašil, 25. Růžička - 28. Horký, 45. Zaťovič, 63. Bartejs