Pardubice - Č. Budějovice 3:2Motor dvakrát vedl, o výhře Dynama rozhodl Paulovič

30. Vondrka 0 : 1
40. Blümel 1 : 1
42. Ondráček 1 : 2
43. Říčka 2 : 2
55. Paulovič 3 : 2

Hokejisté Pardubic porazili v utkání 7. extraligového kola České Budějovice 3:2. Jihočeši na ledě Dynama dvakrát vedli, ale domácí dokázali vždy vyrovnat a nakonec rozhodl v přesilovce útočník Matej Paulovič. Pardubičtí navázali na úspěch v Litvínově, Motor vyšel naprázdno po sérii čtyř utkání, z nichž získal 10 bodů.

Lukáš Pech z Českých Budějovic a brankář Milan Klouček z Pardubic.

V úvodní dvacetiminutovce se na gól čekalo marně. První větší šanci k otevření skóre měl Hecl, ale brankář hostů Hrachovina byl proti. Střelecky aktivnější a směrem dopředu také o něco nebezpečnější byli Českobudějovičtí, Hanzl ani Vondrka však stavem nepohnuli.

Vyrovnaná přetlačovaná pokračovala i ve druhém dějství. V 25. minutě skončila Robertsonova rána zápěstím od modré čáry na brankové konstrukci. Vzápětí se proti pravidlům provinil domácí gólman Klouček, ale za pomoci spoluhráčů vše odčinil hned několika výbornými zákroky. Nepřišel si na něho ranou bez přípravy z kruhu ani kanonýr Gulaš.

Následně hráli v početní výhodě i domácí, nejenže však během ní nebyli zdaleka tak nebezpeční, ale navrch je zaskočil Vondrka, který jel po skvělé práci Voženílka sám na Kloučka a pověsil puk neomylně pod horní tyčku. Domácí se snažili o odpověď, jenže Hecl ve 34. minutě z dobré pozice usměrnil kotouč mimo.

Další přesilovka, která přišla záhy, se velmi rychle proměnila v oslabení tří proti čtyřem. Trvalo 35 sekund, dalších 15 vteřin se pak muselo Dynamo bránit dokonce jen ve třech, ale Ondráček zamířil ve velké šanci těsně vedle.

Krátce před druhou přestávkou byl vyloučen ještě Zdráhal. Domácí vystihli rozehrávku Motoru, Blümel si před vlastní obrannou modrou čárou zkontroloval pohledem na kostku, že má necelých pět sekund na zakončení brejku, a stihl to přesně - 1:1.

Zleva brankář Dominik Hrachovina z Českých Budějovic, Anthony Camara z Pardubic a Kristofers Bindulis z Českých Budějovic.

V úvodu třetí části našel Pech Ondráčka a pouhou sekundu po vypršení Zdráhalova trestu měli hosté opět navrch. Jenže pouze dočasně. Už za 83 sekund vyrovnal v přesilovce ranou bez přípravy z kruhu do odkryté branky Říčka. Další šance zůstaly nevyužité, až v 55. minutě zůstal ležet dlouho puk za Hrachovinou a nejrychleji byl u něj Paulovič. Motor už pak nezachránila ani dvouminutová power play.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Blümel (Nakládal), 43. Říčka (Cienciala, Košťálek), 55. Paulovič (Poulíček, J. Mikuš) - 30. Vondrka (Voženílek), 42. J. Ondráček (Pech, Slováček). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7580.
Pardubice: Klouček - Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Hrádek - Cienciala, A. Musil, Říčka - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, R. Kousal, Hecl - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.
České Budějovice: Hrachovina (55.-56. Strmeň) - Bučko, Piskáček, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček, Percy - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Holec, Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.