Kladno - Plzeň 1:8 Bez Jágra se Kladno sesypalo, Indiáni dominovali

53. Bulíř 1:7
57. Kodýtek 1:8
Záznam online reportáže »

8. října 2021 20:24

Hokejisté Plzně deklasovali ve 12. kole extraligy v Chomutově domácí Kladno 8:1, vyhráli čtvrté utkání v řadě a posunuli se na páté místo v tabulce. Pěti body za dvě branky a tři asistence se na tom podílel obránce Peter Čerešňák, čtyři body si připsal útočník Gustaf Thorell. Pět gólů vstřelili Západočeši v přesilových hrách.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Rytíři vedle bodů přišli i o hrajícího majitele Jaromíra Jágra, který v první třetině absolvoval jen čtyři střídání, následně z utkání ze zdravotních důvodů odstoupil a od druhé části stál na střídačce v civilu. Devětačtyřicetiletý útočník dnes hrál jubilejní 200. zápas v domácí nejvyšší soutěži. Kladno prohrálo potřetí v řadě a i nadále je předposlední.

Lepší vstup Plzeň v šesté minutě vyjádřil gólově Čerešňák, jenž po šťastných odrazech využil nabídnutou přesilovku. V polovině úvodní třetiny se Kladenští osmělili a o chvíli později udeřili v početní výhodě, Svobodu prostřelil Kristo. Následně se mohli domácí dostat i do vedení, plzeňský brankář ale svůj tým několikrát podržel.

Jágr odstoupil a Rytíři schytali debakl, šlágr Liberce se Spartou rozhodly nájezdy

Druhá a třetí třetina již patřila hostům. Ve 25. minutě je posunul do vedení v početní výhodě švédský útočník Thorell, pak se Plzeň prosadila dvakrát v rozmezí 35 sekund. Nejprve prostřelil Bowa v brance Kladna od modré čáry Čerešňák, poté zvýšil vedení Západočechů důrazný Kodýtek.

Ve třetí části Dzierkals potrestal po patnácti sekundách Plekancovo vyloučení a Bow se poprvé v sezoně nechal vystřídat. V extralize debutujícího Stahla překonal hned po 90 sekundách Bulíř, který se v 53. minutě zapsal mezi střelce ještě jednou, když využil přesilovku pět na tři. Druhý gól si poté v další přesilovce připsal i Kodýtek.

12. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 1:8 (1:1, 0:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 16. Kristo (Plekanec, Baránek) - 6. Čerešňák (Blomstrand, G. Thorell), 25. G. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 29. Čerešňák (G. Thorell, Kaňák), 30. Kodýtek (Schleiss), 41. Dzierkals (Blomstrand, Čerešňák), 42. Bulíř (G. Thorell, Čerešňák), 53. Bulíř (Čerešňák), 57. Kodýtek (Jiříček). Rozhodčí: Pražák, J. Ondráček I - J. Ondráček II, Špůr. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:5. Diváci: 2107.
Kladno: Bowl (41. Stahl) - Dotchin, Kehar, Donaghey, Suchánek, Wood, Baránek, od 35. navíc Nilsen - Jágr, Plekanec, Hlava - Dvořáček, Kubík, Strnad - Melka, Filip, Račuk - Beran, Pitule, Kristo. Trenér: Čermák.
Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, od 41. navíc Kremláček - Kantner, Kodýtek, Schleiss - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Blomstrand, G. Thorell, Bulíř - Malát, F. Přikryl, Suchý. Trenéři: Baďouček a Říha.