Velký hokejový návrat. Mistr světa končí v krajské lize a posílí Motor

14. října 2021 13:28 - České Budějovice

Tohle nikdo nečekal! Hokejový útočník a mistr světa z roku 2010 v létě oznámil konec kariéry, teď je všechno jinak. Jiří Novotný se po dlouhých 19 letech vrací do klubu, ve kterém začínal. Upsal se na výpomoc českobudějovickému Motoru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Útočník s několikaletými zkušenostmi z KHL i NHL v loňské sezoně působil ve švýcarském Ambri-Piotta a poté se rozhodl ukončit kariéru. V letošní sezoně se představil v dresu Samsonu v krajské lize, kde ve dvou zápasech zaznamenal sedm bodů za pět branek a dvě asistence.

Nyní se osmatřicetiletý hokejista rozhodl vypomoct svému mateřskému klubu, který se potýká s řadou absencí. Trenér extraligového Motoru Jaroslav Modrý měl možnost si jej na několika trénincích okouknout a přesvědčit se, že má Novotný týmu stále co nabídnout.

https://www.facebook.com/telhcz/posts/4600336770032245

Mistr světa z roku 2010 a držitel dvou bronzových medailí ze světového šampionátu se za Motor představí už v neděli proti Hradci Králové. S Jihočechy v minulosti získal dva dorostenecké tituly a také za ně poprvé okusil českou nejvyšší soutěž. Jestli v Budějovicích bude působit i po návratu zraněných hráčů zatím není jasné.

Hokejový turnaj v Pekingu rozehraje Rusko se Švýcarskem, Češi obhajují čtvrté místo

„Jestli a jak bude vypomáhat i následně, to bude předmětem až dalších dohod mezi trenéry, vedením a velezkušeným útočníkem," uvedli Jihočeši na svém webu.

Barbora Pecharová, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..