Slavia - Karlovy Vary 4:1Slávisté se po pěti zápasech znovu dočkali tří bodů, Vary zdolali i potřetí v sezóně

4. Sobotka 1 : 0
24. Klhůfek 2 : 0
25. Bednář 3 : 0
44. Klhůfek 4 : 0
49. Bicek 4 : 1

Hokejisté Slavie porazili ve 31. kole extraligy Karlovy Vary 4:1. Pražané tak ukončili čekání na tříbodový zisk, které trvalo pět zápasů. Poskočili tak mezi první šestku, která zajišťuje přímý postup do play off. Dva góly vítězů dal Pavel Klhůfek, Slavia porazila svého dnešního soupeře i potřetí v sezóně.

Do sestavy Pražanů se po zranění vrátil útočník Sobotka a již ve čtvrté minutě o sobě dal pořádně vědět, když si povyjel z rohu do střelecké pozice a propálil hostujícího gólmana Závorku. Chvilku nato se musela Energie bránit při vyloučení Gulašiho a moc nechybělo, aby Vrdlovec ozdobil svou extraligovou premiéru gólem. Závorka byl ale proti.

Jinak ovšem první třetina příliš zajímavých momentů nenabídla, snad jen s výjimkou Tomici, který se dobře uvolnil, Závorku ale prostřelit nedokázal a stav se tak již nezměnil.

Vyhnali karlovarského gólmana z branky

Po přestávce jakoby z kabin vyšlo pouze jedno mužstvo - Slavia. Sklenář sice záhy zamířil na trestnou lavici, následoval ho tam ale ještě před skončením trestu Gulaši a při hře čtyři na čtyři úspěšně tečoval Kubošovu ránu od modré čáry Klhůfek. Jen o 59 vteřin později nabil při přesilovce Kadlec klečícímu střelci Bednářovi a ten svou ranou bez přípravy vyhnal Závorku z branky. Nahradil ho Mensator.

Ten se musel vyznamenat hned v končící 27. minutě, když se po rychlé předávce puku v útočném pásmu dostal k zakončení zcela osamocený Klhůfek, s blafákem do bekhendu však neuspěl. Následovala pasáž hry, kdy nebýt Mensatora, jenž úspěšně čelil jedné šanci za druhou, mohli Karlovarští, jež zcela vyklidili pole, prohrávat minimálně pětibrankovým rozdílem.

Hosty mohl ve 38. minutě alespoň trochu vrátit do hry Zaťovič, jehož v úniku podrazil Kuboš, jenže kapitán Západočechů při nařízeném trestném střílení symbolizoval naprostou marnost svého celku ve druhé části - puk mu sklouzl z hole a Furcha tak absolutně neohrozil.

Definitivu na to, kdo bude vítězem zápasu, dal po parádní individuální akci ve 44. minutě svým druhým dnešním zásahem Klhůfek. Bicek pak už stihl pouze odmazat nulu na kontě vstřelených gólů Energie, čímž připravil Furcha o první vychytané čisté konto v sezóně.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. V. Sobotka (Tomica), 24. Klhůfek (Kuboš, Poletín), 25. Bednář (Kadlec, Tomica), 44. Klhůfek (Stránský, Poletín) - 49. Bicek (J. Látal, Košťál). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Hejl, Horinek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2278.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kolařík, Kempný, Kuboš, Holub, Dresler - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Karlovy Vary: Závorka (25. Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman, Gründling - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, J. Doležal ml. - T. Káňa, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Zucker, J. Heřman. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.