Plzeň už vede extraligu o deset bodů. Pech zničil Kometu, Slavia otočila derby v nájezdech

Naposledy v letošním roce vyrazili hokejoví fanoušci na extraligové stadióny a rozhodně se měli na co dívat. Strhující derby nakonec potřetí v sezóně vyhrála pražská Slavia, která otočila duel se Spartou až po nájezdech. Pozici lídra si ještě posílila Plzeň, vyhrála nad posledním Chomutovem 6:2 a navýšila náskok na druhý Zlín už na deset bodů. Ševci totiž ve šlágru 35. kola prohráli doma s Kladnem 2:5.

Rozjetý lídr z Plzně doma nezaváhal ani v souboji s posledním Chomutovem. Hosté sice dokázali stáhnout náskok domácích 3:0 na 3:2, ale ve třetí třetině ještě třikrát inkasovali. Plzeň porazila Piráty potřetí v sezóně, ale poprvé se jí to povedlo za tři body. Dvakrát se za domácí trefili ve velké formě hrající Milan Gulaš a Václav Pletka. Škoda slaví šesté vítězství za sebou a na druhý Zlín už má desetibodový náskok.

Zlínská tvrz totiž padla. Ševci se po šesti vítězstvích na domácím ledě museli tentokrát na stadiónu Luďka Čajky sklonit před Kladnem, s nímž prohráli 2:5. Rytíři potvrdili, že se jim na svěřence Rostislava Vlacha daří, protože ani napotřetí jim nenechali ani bod. V dresu hostů znovu zářily posily z NHL. Jiří Tlustý dal dva góly, Jaromír Jágr si připsal čtyři asistence. Zlín si přes porážku ve šlágru kola udržel druhou příčku.

Derby rozhodl Růžička

Slavia vyhrála nad Spartou i třetí derby v této sezóně. Sparťanům nepomohl ani skvělý nástup, když si v rozmezí devíti sekund vybojovali náskok 2:0 a následně vedli i 3:1. Domácí v závěrečném dějství srovnali na 3:3, v penaltovém rozstřelu pak nakonec rozhodl jediným gólem Vladimír Růžička. V polovině zápasu musela Sparta vystřídat gólmana. Při pádu Sobotky se Neuvirthovi zlomil nůž na brusli a musel ho nahradit Marek Schwarz.

Krize Komety Brno vrcholí, z Karlových Varů si odváží těžký debakl 0:7. Loňský vicemistr prohrál popáté za sebou. Velký podíl na tom měl domácí útočník Lukáš Pech, jenž nasázel čtyři góly a přidal ještě jednu asistenci. Pech se stal po plzeňském Milanu Gulašovi teprve druhým čtyřgólovým střelcem v jednom zápase v této sezóně. Karlovy Vary po sérii pěti porážek vyhrály podruhé za sebou.

Litvínov si poradil s Libercem

Potupenou Kometu Brno sesadil ze šesté příčky zajišťující přímý postup do play-off Litvínov, jenž v severočeském derby porazil Liberec 5:2. Bílí Tygři prohráli s Vervou potřetí v sezóně a ukončili tak šestizápasovou sérii, v níž pokaždé hráli prodloužení. Liberci nepomohla ani výměna brankáře. Na vítězství za tři body už Liberečtí čekají měsíc, od poslední příčky je dělí jen lepší skóre. Litvínov vyhrál tři z posledních čtyř duelů.

Třetí příčku si udržel Třinec. České Budějovice si totiž nespravily chuť po páteční porážce v Chomutově a se slezským týmem prohrály 3:6, přestože v utkání vedly po první třetině 2:1. Třinec totiž odehrál vůbec nejlepší druhou třetinu v sezóně, v prostřední části čtyřmi góly v řadě zápas otočil. Oceláři vyhráli posedmé z  posledních devíti duelů, dvěma góly a jednou asistencí se blýskl kanonýr Martin Růžička.

Pětatřicáté kolo bylo předehráno na začátku října výhrou Pardubic 3:1 nad Vítkovicemi.

Hokejová Tipsport extraliga, 35. kolo
Karlovy Vary - Kometa Brno 7:0on-line
Branky: 6. Zaťovič, 15. Gründling, 31., 37., 41.,51. Pech, 59. Pohl
Slavia Praha - Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 31. Kuboš, 45. Bednář, 46. Krenželok, rozhodující nájezd Růžička - 26. Broš, 26. Gřegořek, 35. Ton
Třinec - České Budějovice 6:3on-line
Branky: 8. Klimenta, 25., 59. Růžička, 26. Roth, 33. Polanský, 37. Adamský - 16. Prospal, 19. Langhammer, 50. Kotalík
Zlín - Kladno 2:5on-line
Branky: 5. Balaštík, 10. Kubiš - 1., 44. Tlustý, 5. Macholda, 7. Hlaváč, 26. Kuchejda
Litvínov - Liberec 5:2on-line
Branky: 4., 20. Ručínský, 11. Majdan, 13. Černý, 33. Kubinčák - 4. Galamboš, 25. Vlach
Plzeň- Chomutov 6:2on-line
Branky: 9. Kratěna, 20., 51. Gulaš, 21. Vlasák, 44., 59. Pletka - 27. Kraft , 31. Hřebejk
Pardubice - Vítkovice 3:1