Pardubice pokračují ve spanilé jízdě

KLADNO

Sedmé výhry v řadě dosáhly Pardubice v Kladně. Bylo to bláznivé utkání, v němž si diváci užívali brankové hody. Na obou stranách útoky výrazně převyšovaly často chybující obrany, domácí navíc nepodržel nejistý gólman Orct, jehož po čtvrté brance nahradil Kopřiva.

Středočeši rychle vedli, jenže lahůdková bomba P. Sýkory do šibenice a Dopitova teč přinesly obrat. Bulis zvýšil po 74 vteřinách druhé části na rozdíl dvou gólů a domácí byli odsouzeni už jen k marným pokusům o zvrat, zvlášť když na Paterovu trefu odpověděl už po 24 vteřinách Bulis. Hektická poslední třetina už gól nepřinesla, Lašák v brance hostí vytasil bravurní zákroky proti sólu M. Procházky a Hořavy i střele T. Kaberleho.

Hlasy trenérů: Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Jediný gól byl špatným zúročením velmi dobrého nástupu. Ve hře nás držely přesilovky, zasloužili jsme si vyrovnání."

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Úvod jsme prospali, ale do první přestávky jsme to naštěstí otočili. Neměli jsme dopustit kontaktní góly Kladna."

KLADNO - PARDUBICE 4:5 (1:2, 3:3, 0:0)
Branky: 27. a 34. Patera, 3. Špelda, 24. M. Procházka - 22. a 24. Bulis, 15. P. Sýkora, 17. Dopita, 30. Mikeska. Rozhodčí Nečas, vyloučení 3:5, navíc Havíř (P) 10 min., využití 3:1. Diváci 3601