Litvínov - Vítkovice 1:4Poslední Litvínov si proti Vítkovicím připsal šestou porážku

10. Černý 1 : 0
36. Húževka 1 : 1
49. Barinka 1 : 2
53. Huna 1 : 3
58. Húževka 1 : 4

Hokejisté Litvínova prohráli v 12. kole Tipsport extraligy s Vítkovice 1:4 a připsali si tak již šestý nezdar za sebou. Severočeši jsou tak i nadále poslední. Hosté rozhodli duel ve třetí části, ve které vstřelili tři branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal slovenský útočník Peter Húževka.

Hokejisté Vítkovic se radují z vítězství (ilustrační foto).

Domácí přitom vstoupili do utkání aktivně a plni odhodlání zlomit nepříznivou sérii proher. Již ve druhé minutě mohl skórovat Hübl, ale ani nadvakrát proti Málkovi neuspěl. Poté prověřil vítkovického brankáře střelou od modré Stříteský, ale Málek opět dobře zasáhl.

V 10. minutě se už Litvínov dostal do vedení. Černý napřáhl před modrou čárou a puk z jeho hole k překvapení všech zastavila až síť hostující branky. Další šanci měl opět Hübl, Málek jeho jedovku vyrazil maskou nad branku.

Ve 23. minutě Gula krásným pasem našel Martynka, na toho zývala prázdná branka, ale Málek skvěle zakročil. V polovině utkání měl další dobrou příležitost litvínovský štírek Martynek, ale tváří v tvář Málkovi opět neuspěl a tak začali vystrkovat růžky i hosté.

Nejprve Svačina z ostrého úhlu trefil pouze boční síť. Ale poté se již ve 36. minutě trefil z otočky v přesilové hře Húževka. Ostravanům rázem narostla křídla a bylo jich plné hřiště. Strapáč uháněl sám na Francouze, ale Trávníček se zodpovědně vrátil a puk na poslední chvíli vypíchl. Poté pálil Sloboda a Šedivý dorážel těsně vedle. V další šanci v závěrečných vteřinách tečoval Káňa Barinkovu přihrávku opět vedle branky a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ve třetí části domácí v přesilové hře svírali svého soka, ale při střeleckých pokusech trefili vždy prvního bránícího hráče. A tak se ve 49. minutě trefil Barinka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Další pohroma pro domácí nastala o čtyři minuty později, kdy Stříteského špatnou rozehrávku vystihl Huna, obešel Zemana a blafákem zvýšil na 3:1. Skóre v závěru utkání uzavřel střelou po vyhraném vhazování Húževka.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. J. Černý (Sklenička) - 36. Húževka (Burger, J. Káňa I), 49. Barinka (Stehlík, Húževka), 53. Huna, 58. Húževka (Burger). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 3650.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Pavlík, Kousalík, Gula, Sklenička - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, J. Černý, od 41. navíc Rapáč, Jurčík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Vítkovice: Málek - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa I, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.