V Litvínově mají trenéři stále důvěru, změny ale mohou přijít

15. října 2013 12:12 - Praha

Hokejisté Litvínova v extralize prohráli šestkrát za sebou a v tabulce jim tak patří poslední místo, velké změny však na severu Čech nejsou na pořadu dne. Generální manažer Robert Kysela i nadále věří současnému kádru a trenérské dvojici Vladimír Jeřábek, Petr Rosol a nabádá k trpělivosti. V případě dalších proher ale mistr světa z roku 1996 nevylučuje, že by ke změnám mohlo dojít. I na střídačce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nejsem zastáncem toho, abychom dávali někomu nůž na krk. Čtrnácté místo není příjemné, šest porážek v řadě je dost. O výměně trenérské dvojice se uvažovat dá, nejsem slepý nebo zaslepený. Na druhou stranu mužstvo je živý organizmus, a pokud jsou vztahy v pořádku, tak není úplně nutné trenéry po šesti prohrách měnit," řekl Kysela. "Neříkám, že je to vyloučené, ale není to nutné," podotkl.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Trenéři, kteří v minulé sezóně dovedli Litvínov do čtvrtfinále play off, mají přesto podle všeho šanci situaci změnit do konce měsíce. Zlepšení musí nastat v příštích čtyřech zápasech, ze kterých ale tým hraje třikrát venku. "Pokud by matný, zejména bodově, výkon mužstva pokračoval, tak možná budeme sahat k hráčským výměnám a můžeme se pobavit i s trenéry, jestli se cítí, že z toho mužstvo dostanou. Zatím ale důvěru mají trenéři i hráči," uvedl Kysela.

"Nepanikařit"

Případné změny by ale měly být koncepční a přínosné. "Kdyby se naskytla příležitost udělat nějakou změnu, oživit hru na nějakém postu, tak nejsem rozhodnutý ji nevyužít. Musí to ale být přínos. Není to o tom, že vyměním hráče ve čtvrté lajně," podotkl litvínovský generální manažer, který nabádá k trpělivosti. "Nejdůležitější je zachovat chladnou hlavu, nepanikařit a pokusit se dát mužstvu důvěru. Situace je složitá, budeme se z ní těžce dostávat, ale mužstvo nějakou sílu v sobě má. Kluci hokej nezapomněli," uvedl Kysela.

Hlavním problémem Litvínova je momentálně nízká produktivita. Zatímco v minulé sezóně více branek než hráči Vervy nastřílely jen Třinec a Sparta, v současném ročníku mají Severočeši nejhorší produktivitu. V dosavadních 12 zápasech skórovali jen jedenadvacetkrát.

"Což je hodně málo. V posledních šesti zápasech máme průměr 0,7 gólu na zápas, s tím se vyhrávat nedá," podotkl Kysela.

Složení útočníků se přitom v létě nezměnilo. Nedaří se zejména elitní dvojici František Lukeš, Viktor Hübl, kteří v minulé sezóně včetně play off nastříleli 53 branek. Aktuálně mají přitom na kontě pět gólů, v říjnu se ale ještě netrefili.

Problém pravých křídel

"Ty góly nám chybějí. Na první lajnu spoléháme stejně jako v minulé sezóně, kdy dali prakticky v každém zápase gól. To nám chybí. Většinou prohráváme o gól," řekl Kysela, který za další značný problém považuje výkony pravých křídel. "Není to o tom, že nemáme šance. Zápasy ani nevypadají herně špatně, rozhodně to nebylo na šest porážek v řadě. Ale skutečnost je taková, že je máme," podotkl.

Severočeši se pokusí mužstvo zvednout změnami v tréninku, kde se více věnují zakončení. "Rozdělíme útočníky a obránce, budeme trénovat koncovku. Pohotovost kolem brankoviště, pohotovější střelbu beků. Pokusíme se také zjednodušit hru," prozradil Kysela. "Nedovedu si ale představit, že by Franta Lukeš nebo Viktor Hübl zapomněli hokej. O tom mě nikdo nepřesvědčí. Je to o hlavách. Kluci musí cítit, že důvěru mají dále. Věřím, že to přijde," dodal. V Litvínově navíc hodně spoléhají i na zkušenosti a vůdčí schopnosti olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Martina Ručinského.


Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..