Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté posledního Chomutova dostali pokuty

5. listopadu 2013 11:55 - Chomutov

Hokejisté Chomutova dostali pokuty za nesplnění stanoveného bodového limitu v posledních dvou kolech extraligy, v nichž v Litvínově a doma s Třincem vyšli zcela naprázdno. Klub tráví reprezentační přestávku na posledním místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na třináctý Litvínov a vedení pracuje na dalších krocích, které by vedly ke zlepšení výsledků. Piráti už čtyřikrát za sebou nebodovali, vyhráli jediný z posledních jedenácti zápasů a získali za tu dobu jen pět bodů.

 

Petr Horník, Právo

"Vnímáme, že se nacházíme v situaci, která není optimální. Představovali jsme si, že se v současnosti budeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Rozhodně nesedíme se založenýma rukama. Snažíme se nastalou situaci řešit," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Fanoušci chtějí hlavu kouče

Mapuje nyní možnosti na hráčském trhu. Fanoušci se při posledních zápasech dožadovali odvolání trenéra a sportovního manažera Jiřího Čelanského. "Existují různé varianty, případně jejich kombinace. Chceme najít řešení, které by nám pomohlo dostat se ze současné situace. Každopádně se nechceme ukvapit. Neradi bychom dělali krok jen proto, abychom nějaký udělali. Musíme být přesvědčení, že krok, který učiníme, nás posune dopředu," doplnil Veverka.

"Zároveň musíme také přihlížet k ekonomické situaci. Už několikrát se stalo, že přišla zvučná jména, ale výsledek nenaplnil očekávání. I proto se snažíme svá rozhodnutí důkladně zvážit a nechceme se ukvapit," prohlásil generální manažer.

V minulé sezóně, pro Piráty premiérové v extralize, změnil klub trenéra hned dvakrát. Při současné výsledkové krizi se vedení zabývá řešením situace, ale zatím nechce být konkrétní. "Samozřejmě vnímáme oprávněnou nespokojenost našich fanoušků. Všichni máme společný cíl. Věříme v jejich trpělivost a důvěru, i když si uvědomujeme, že nemůže být nekonečná," doplnil Veverka.

První krok vyhazov Lakose

V průběhu sezóny už Piráti nespokojenost s výsledky řešili. "Prvním krokem bylo ukončení angažmá hráče Lakose, který nesplňoval naše požadavky. Z mé pozice je vždy nejdůležitější poměr cena - výkon, a protože v jeho případě byl tento poměr negativní, reagovali jsme na to rozvázáním smlouvy," připomněl Veverka odchod rakouského beka z poloviny října.

Před posledními dvěma zápasy před pauzou v Litvínově a s Třincem dostal tým za úkol získat daný počet bodů, ale vyšel úplně naprázdno. "To byl druhý krok. Moje návštěva kabiny před zápasem s Litvínovem, kdy jsem mluvil s trenéry i hráči. Mužstvo dostalo bodové ultimátum, které nesplnilo, takže dojde na finanční postih," dodal Veverka.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..