Živě

Změna zasáhne fandy: Hokejisté Slavie začnou kvůli ČT s Pardubicemi v pátek později, dojde ke kolizi s fotbalem

13. března 2014 21:44 - Praha

Fanoušci Slavie budou mít v pátek problém. Hokejisté v červenobílém budou hrát čtvrtý zápas předkola play off s Pardubicemi v pražské O2 areně místo v původně plánovaných 17:30 až v 18:20. Pražané si nejprve dohodli dřívější začátek kvůli kolizi s duelem 20. kola fotbalové ligy mezi Slavií a Znojmem, ale protože po skončení série mezi Libercem a Vítkovicemi byl zápas zařazen do přenosu na ČT Sport, čas se znovu změnil.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Slavia chtěla, aby její fanoušci měli možnost stihnout i fotbalový duel, který začne v Edenu ve 20:15 v přímém přenosu TV Fanda. Hokejová Slavia ale u té fotbalové neuspěla s žádostí o přesunutí jejího utkání.

"Následně jsme požádali ČSLH a BPA o přesun začátku utkání z obvyklých 18:15 na 17:30, aby fanoušci Slavie mohli stihnout obě utkání. S fotbalovou Slavií jsme dojednali autobusy, které by převezly fotbalové fanoušky po hokejovém utkání rovnou do Edenu. ČSLH naší žádosti vyhověl, už v neděli jsme měli přesun začátku zápasu ze strany ČSLH potvrzený," uvedla Slavia v tiskové zprávě.

Liberecký konec vše zkomplikoval

Slavia tak v úterý, kdy se o konání čtvrtého duelu rozhodlo, začala prodávat vstupenky s časem začátku 17:30. "Bohužel ve středu se ozvala BPA s informací, že Česká televize nechce ustoupit, a pokud souběžně hraná série Vítkovic s Libercem skončí ve čtvrtek, budeme muset čas vhazování pátečního zápasu posunout na 18:20," stojí ve stanovisku Slavie.

"Dnes jsme v situaci, kdy Česká televize nesouhlasí s posunutím začátku zápasu a nesouhlasí ani se začátkem přímého přenosu během rozehraného utkání. Dostali jsme se do ní i přesto, že ČSLH se změnou začátku zápasu souhlasil. Je to velmi nešťastné vůči fanouškům, kteří již mají zakoupené vstupenky s časem 17:30 a především vůči těm, kteří by rádi stihli hokej i fotbal. Někteří již navíc na obě utkání mají zakoupené vstupenky," vyjádřil se klub k situaci.

Podle programu České televize na jejích internetovýcch stránkách ale pořad Buly - hokej živě začne až v 18:30, přičemž do té doby bude vysílat přímý přenos 1. a 2. kola soutěže jednotlivců na světovém šampionátu v letech na lyžích z Harrachova. Ve čtvrtek ČT hokej nevysílala vůbec.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..