Mladá Boleslav chce všechny přesvědčit, že zkratka BK neznamená barážový klub

4. září 2014 15:18 - Mladá Boleslav

Při návratu do extraligy po dvou letech mají hokejisté klubu BK Mladá Boleslav jediné přání, nenamočit se už do baráže. Prolínací soutěž mezi nejhoršími extraligovými a nejlepšími prvoligovými týmy totiž poznali z obou pozic sedmkrát za sebou.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Chceme všechny přesvědčit, že zkrátka BK v našem názvu znamená bruslařský klub a nikoli barážový klub, jak už jsem někde i slyšel. Uděláme maximum, abychom v letošní sezóně už baráž nehráli," uvedl generální manažer klubu Jan Tůma s tím, že dva roky v Boleslavi bojovali o návrat do extraligy a teď v ní chtějí hrát důstojnější roli než v minulosti.

Rozpočet se pohybuje kolem 80 miliónů korun. "Do soutěže jdeme s pokorou i respektem k soupeřům, ale se zdravým. Můžeme být štikou ligy, ale taky nemusíme. Všechno ukáže od 12. září sezóna. Myslím si, že máme silné mužstvo i psychicky a každopádně nechceme, aby sestup byl naše téma," tvrdí kouč František Výborný, jenž roli gólmanské jedničky svěří Rittichovi, který přišel z Jihlavy.

Kostra týmu, který vybojoval návrat do extraligy, zůstala pohromadě. V obraně ale nově působí adept národního týmu Stříteský i dva slovinští reprezentanti Robar a Vidmar, zvýšit sílu útoku se budou snažit letní posily Pacovský, D. Květoň či Hyka. „Od tak zkušených hráčů jako David Výborný a Michal Broš se toho mám pořád co učit," říká Hyka, jenž absolvoval i letní kempy národního týmu. „Já také ještě dokážu od mladých něco okoukat. Věřím, že dva roky v první lize mužstvo zocelily," doplňuje kapitán David Výborný.

Mladá Boleslav v přípravě doposud odehrála jedenáct zápasů a devět z nich vyhrála, podařilo se jí například ovládnout i Mountfield Cup v Martině. Generálkou na start v nejvyšší soutěži bude nedělní souboj na ledě Wolfsburgu. „Určitý optimismus tady je, ale na druhou stranu si uvědomuju charatker přípravy a výsledky nepřeceňuju. Těší mě, že jsme uspěli i v zápasech, ve kterých jsme nastupovali v kombinovaných sestavách a zkoušeli různé vazby. Hráči makali a herní projev byl dobrý," vykládá trenér.

kez, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..