Nováček z Olomouce chce hrát dobrý hokej a udržet si fanoušky

4. září 2014 18:21 - Olomouc

Olomouc chce při návratu do extraligy po 17 letech hrát dobrý hokej a udržet na stadiónu fanoušky. Konkrétní cíle na umístění si Hanáci nedávají. Trenéři Petr Fiala s Jiřím Dopitou chtěli dát příležitost hráčů, kteří postup vybojovali, ale v posledních dnech nakonec kádr ještě vyztužili o několik posil.

 

Petr Hloušek, Právo

"Jména hokej nehrají. Chceme dát šanci každému. Kádr je širší, některým hráčům už jsme sehnali působení v první lize. Jde o to, aby unesli tlak. O cílech se moc bavit nechceme, chceme udržet diváky na zimáku, hrát dobrý hokej," řekl na tiskové konferenci Dopita, který je také majitelem klubu. "Budeme bojovat. Důležité je, aby na ledě kluci nechali všechno. Uvidíme pak, jak to dopadne."

Posilami se stali už brzy po postupu dvaačtyřicetiletý centr Pavel Patera z Kladna, který je novým kapitánem, a další útočníci Peter Zuzin ze Zvolenu, Dávid Buc z Karlových Varů, Jakub Matai ze Lva Praha a Marek Laš z Třebíče. Přišli i bek Martin Vyrůbalík ze Skalice a brankář Jiří Trvaj z Komety Brno. V srpnu se stal další akvizicí bek Pavel Skrbek z Luley a v minulých dnech zadák Ivan Majeský z Kladna a útočníci Radek Dlouhý z Karlových Varů, Erik Hrňa z Třince a Martin Cibák z Podolsku.

"Po konfrontaci s Brnem jsme byli nuceni kádr ještě posílit. Jsme nováček, hodně hráčů není extraligou prověřeno a my nevíme, jak to zvládnou. Proto jsme ještě několik zkušených hráčů přivedli. Ještě pár změn může být, ale asi až podle výkonů a výsledků," prohlásil Fiala.

Z úspěšného týmu, který vybojoval extraligu, odešli brankář Tomáš Halász do Pardubic a útočník David Ostřížek do Komety Brno. Obránce Mario Cartelli ukončil kariéru a stal se marketingovým ředitelem klubu. Až ke konci přípravy se vydal bek Roman Kadela do Žiliny, Martin Janáček a David Škůrek budou hrát v Havlíčkově Brodu, útočník Lukáš Králík v Třebíči, Jakub Lehečka v Šumperku a Oldřich Heža za Techniku Brno.

Selingr v týmu skončil

"Máme dvacet útočníků. Michal Vodný je v Třebíči, aby se rozehrál. Bude s námi někdy trénovat. Jirka Řípa teprve začal trénovat, Herman je zraněný," doplnil Fiala. V týmu končí forvard Pavel Selingr. "Byl po operaci ramene, chtěli jsme se domluvit na střídavý start do Třebíči. On to neakceptoval, takže jsme smlouvu ukončili," vysvětlil Dopita.

Mladíky chtějí v Olomouci nechat hrát spíše v juniorech, než aby měli minimální vytížení v extralize. "Třeba Rašner výrazně vyčnívá, ale juniorku by oslabil. V áčku by hrál tři minuty. Dokud juniorka nebude zachráněná, tak budou hrát hlavně tam. Zlín taky hraje na tři lajny, handicap to nebude, si myslím. Je jedno, jestli bude hrát dvacet nebo osmnáct hráčů," prohlásil Fiala.

V brance se podělí o místo Trvaj s Tomášem Vošvrdou. "S brankáři ještě budeme mít sezení. Tomáš Vošvrda bude chytat v pátek generálku se Skalicí. Snažíme se vždy zátěž rozložit. Budeme reagovat na stav formy jejich a týmu. Cítíme ale, že v brance nováčci nejsme," je přesvědčen Fiala.

Cesta Olomouce do extraligy zaplnila stadión, i v přípravě byl o zápasy velký zájem. "Permanentek se prodalo kolem tisíce. Čekali jsme trochu více, ale pořád se kupují. Čas ukáže, jestli budou chodit," uvedl Cartelli. Rozpočet klubu je podle Dopity 60 miliónů korun a je již téměř naplněn.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..