Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberečtí neuspěli. Valskému disciplinárka trest neprominula, Vampolovi pokutu potvrdila

31. října 2014 11:17 - Praha

Liberecký útočník Jakub Valský neuspěl se svou žádostí o prominutí zbytku trestu na tři zápasy, z něhož už si dvě třetiny odseděl. Šestadvacetiletý hráč tak za svůj faul kolenem v utkání proti Plzni musí vynechat i dnešní souboj proti mistrovskému Zlínu. Proti pokutě ve výši deseti procent základní měsíční odměny za nafilmovaný pád se odvolal i Valského spoluhráč Petr Vampola, ani v jeho případě však disciplinárka svůj verdikt nepřehodnotila.

 

Radek Petrášek, ČTK

Ve Valského případu disciplinární komise neshledala žádné nové skutečnosti, které by prominutí zbytku trestu ospravedlňovaly. „Jakub Valský se přestupku „Faul kolenem" dopustil jako třetí v souboji, přičemž protihráč nebyl v držení kotouče a protože byl vázán soubojem s jiným hráčem, měl minimální možnost se střetu vyhnout," píše se v prohlášení.

Vampola se proti pokutě za svůj nafilmovaný pád v duelu s Plzní obhajoval, že jeho jednání předcházel nedovolený zákrok soupeře. Zároveň prý není typem hokejisty, který by pády přibarvoval. Disciplinárka sice uznala, že Jan Schleiss se s největší pravděpodobností dopustil nedovoleného bránění, jeho zákrok ale nebyl natolik tvrdý, aby vyvolal tak intenzivní reakci. „Petr Vampola při něm prokazatelným způsobem pád zvýraznil, aby ovlivnil úsudek rozhodčích a docílil výhody pro vlastní mužstvo," uvedla disciplinární komise.

Ta se na svém zasedání zároveň zabývala incidentem z nedělního utkání mezi Karlovými Vary a Plzní. Hostující fanoušci v něm vhodili na ledovou plochu několik tenisových míčků a zápas tak byl zhruba na minutu přerušen. Jelikož šlo o první podobné provinění v utkání pořádaném Karlovými Vary, bylo klubu uloženo napomenutí.

škv, Sport.cz

ČT sport Litvínov - Hradec Králové zítra 17:00
20200225T17:00:00+0100
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov
Hradec Králové
  Třinec - Zlín zítra 17:00
20200225T17:00:00+0100
Třinec vs. Zlín
Třinec vs. Zlín
Třinec
Zlín

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..