Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejová extraliga si chce vychovat rozhodčí z vlastních hráčů

3. března 2015 15:29 - Praha

Extraligové, ale i prvoligové kluby se chtějí pokusit vychovat si rozhodčí ze svých současných nebo bývalých hráčů, pokud možno v současnosti juniorského věku. Již v květnu by měla začít fungovat Akademie rozhodčích ledního hokeje a ředitel extraligy Josef Řezníček věří, že do tří let z ní tři až pět arbitrů naskočí do nejvyšších soutěží.

 

Václav Šálek, ČTK

Kluby se na vzniku akademie dohodly již v lednu a podle původních plánů měl každý z nich do konce února nominovat jednoho svého zástupce. "Kluby ale přiznaly, že mají starosti s play off. Navíc i kandidáti, kterým by to mohly nabídnout, ještě hrají v juniorkách. Dohodli jsme se tak, že termín posuneme do konce dubna, kdy budou všechny soutěže ukončeny," řekl Řezníček na úterní tiskové konferenci před startem extraligového play off.

Komise rozhodčích pracuje s kandidáty již několik let, program akademie je však zaměřen na současné hokejisty, kteří mají velmi dobré bruslařské základy. "Už začátkem května pro ně budou připraveny intenzivní semináře, kde by se doučovali teorii. Přes léto by tak teoreticky mohli získat statut rozhodčího a od začátku příští sezóny by mohli pískat třeba dorostenecké soutěže," uvedl Řezníček, který očekává, že od klubů hokejový svaz získá 28 jmen. "Chtěli bychom, aby z akademie vzešli tři až pět rozhodčích, kteří by byli v horizontu dvou až tří let připraveni na extraligu," prohlásil.

Hokejová extraliga má v současnosti problém s nedostatkem rozhodčích, přes sezónou jich řada ukončila kariéru a například zřejmě nejlepší český arbitr Antonín Jeřábek odešel řídit zápasy Kontinentální ligy. Zejména na začátku sezóny si kluby stěžovaly na časté chyby hlavně u nováčků mezi rozhodčími v nejvyšší soutěži.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..