Nováček z Olomouce se rve o udržení v extralize, Liberec získal definitivu

Hokejisté Olomouce otočili v úvodním kole skupiny o udržení v Tipsport extralize nepříznivě se vyvíjející duel s Karlovými Vary a nakonec zvítězili po samostatných nájezdech 4:3. Situaci tím zdramatizovali, protože pět kol před koncem play out snížili náskok svého pátečního soupeře na rozdíl sedmi bodů. To Liberec už má jistotu, že si zahraje elitní soutěž i v příštím ročníku. Rozhodla o tom jeho výhra 2:0 nad Slavií, po níž mají Bílí Tygři před Hanáky nedostižný náskok 16 bodů. Pražané jsou naopak jistým účastníkem baráže.

Hráči Liberce se radují z gólu - ilustrační foto.

Slávisté v Liberci dlouho odolávali, až v závěru třetí třetiny otevřel skóre v přesilovce Výtisk a o necelé tři minuty později pečetil výhru ve vlastním oslabení Valský. Brankář Ján Lašák pochytal všech 24 střeleckých pokusů hostí a čistým kontem se podepsal pod extraligovou definitivu severočeského klubu i pro příští sezónu.

Karlovy Vary se s Olomoucí v dalších kolech poperou o to, kdo se vyhne baráži proti dvěma nejlepším prvoligistům. Hanáci v neděli v závěrečném kole základní části vyhráli ve Varech (3:2 v prodloužení) a také v pátek začali lépe, ale hokejisté z lázeňského města po dvou Bartekových trefách a dalším příspěvku Davida Hrušky otočili na začátku druhého dějství skóre na 3:1.

Olomouc však dotáhl do prodloužení dvěma góly slovenský útočník Dávid Buc a v následných samostatných nájezdech vystřelil nováčkovi soutěže cenný bod navíc Marosz. Ten se v rozstřelu, který čítal sedm sérií, trefil hned třikrát!

Skupina o umístění na 11.-14. místě, 1. kolo:
Karlovy Vary - Olomouc 3:4 po sam. nájezdech
Branky: 7. a 21. Bartek, 11. D. Hruška - 22. a 24. Buc, 6. Řípa, rozh. sam. nájezd Marosz
Liberec - Slavia 2:0
Branky: 54. Výtisk, 57. Valský