Rubriky:

Tipsport extraliga

Do širší špičky sice patříme, mezi top týmy ale zatím nemáme co dělat, ví kouč Hradce

17. března 2015 07:42 - Hradec Králové

Před startem sezóny stanovilo vedení královehradeckého hokejového klubu svým hokejistům smělý cíl: postoupit přímou cestou do play off a v něm získat některou medaili. První bod sice došel naplnění, od toho druhého však byli Východočeši na míle daleko. Po jednoznačné porážce 0:4 na zápasy končí ve čtvrtfinále... Stejně jako loni, kdy po převzetí extraligové licence od Českých Budějovic nestačili na pozdějšího mistra ze Zlína.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Mám pocit, že jsme se v průběhu série se Spartou zlepšovali, jenže nakonec se stejně projevila malinko větší individuální kvalita soupeře," musel ocenit kouče Hradce Králové Peter Draisaitl Pražany, kteří hned devět ze šestnácti branek vstřelili při hře v početní převaze. „My jsme přitom měli v přesilovkách stejně šancí jako Sparta. Můžeme se o tom bavit sem a tam, jenže právě tady se ukázaly individuality soupeře."

Sparta jde zaslouženě dál

Z celé série ho mrzel zejména úvodní duel, který jeho svěřenci v Holešovicích absolutně nezvládli a po bezkrevném výkonu zaslouženě prohráli 0:3. „Kdybychom v něm hráli aspoň trošku podobně jako v tom posledním, možná bychom bod z Prahy přivezli a třeba by se s celou sérií dalo něco udělat. Nicméně Sparta byla dobře připravená, dobře koučovaná a zaslouženě jde dál," musel uznat Draisaitl.

„Musíme si strašně vážit toho, že jsme do play-off šli z pátého místa a zpětně to beru jako velký úspěch," ohlíží se kouč Hradce za základní částí. Vyřazovací boje mu ale ukázaly, že mužstvo má před sebou ještě spoustu práce. „Do širší špičky asi patříme, jenže k top týmům ne. Tam ještě nemáme co dělat."

Co tedy přes léto podniknout, aby se situace změnila? „Pokusíme se něco vymyslet, jak to zlepšit. Stále ale do toho musíme jít s pokorou," ví Draisaitl a posteskl si nad množstvím zranění, která jeho tým v celé sezóně limitovala. „Bylo toho až moc. Snad dvakrát po sobě jsme nehráli ve stejné sestavě. A když pak nastoupíte proti soupeři s tak vysokou kvalitou, nemůžete to zvládnout," uzavřel Draisaitl.

škv, Sport.cz

  3:7 Vítkovice - Liberec 3:7   dohráno
20200121T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
O2 Sport Ml. Boleslav - Třinec   dnes 17:30
20200122T17:30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav
Třinec

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..