Litvínov neuspěl ani ve Varech, na výhru čeká 11 zápasů

KARLOVY VARY

Hokejisté Litvínova prohráli v úterním utkání extraligy na ledě Karlových Varů 2:4 a čekají tak na vítězství již jedenáct zápasů. Chemopetrol vyhrál naposledy ve druhém kole nad Vsetínem a od té doby získal jen čtyři body. Domácí Energie naopak vyhrála potřetí za sebou.

Ani jedno mužstvo nenastoupilo kompletní - domácím chyběli Krajíček a Macholda a hostům Hranáč, Prorok, Martinec a Charousek. Karlovarští byli v úvodu aktivnější. V druhé minutě zkoušel pozornost litvínovského brankáře Fialy Košťál. Vzápětí ale další Košťálovu střelu gólman Chemopetrolu nepokryl a Kumstát otevřel skóre.

Litvínov se prosadil v přesilové hře pěti proti třem a kombinaci Reichla a Zadiny vyrovnal Benda. Domácí se dostali do vedení při stejné výhodě, kterou zužitkoval po Selingrově přihrávce zblízka Alinč.

V druhé části se Energii ve dvou početních výhodách nedařilo. V 29. minutě byl litvínovský Morava již šestým vyloučeným hráčem hostů za sebou a domácí hráli 66 sekund v pěti proti třem, ale v největší šanci Fiala chytil Selingrovu ránu. Západočeši se však dočkali 24 vteřin před vypršením přesilovky pěti proti čtyřem a bombou od modré čáry přidal třetí gól Hurtaj.

V následné litvínovské přesilovce se přes obranu domácích prosadil Gýna, ale ze sólového nájezdu vypálil vedle. Severočeši se dočkali v 37. minutě, kdy se trefil Reichel. V další přesilovce Litvínova deset vteřin před koncem druhé třetiny brankář Mensator vyrazil velmi nebezpečný pokus Trávníčka.

Ve 43. minutě spálil obrovskou šanci domácí Hurtaj. Na druhé straně vysunul Gýna Šaffera, ale Mensator se opět vyznamenal. Litvínov se snažil, ale v 49. minutě počtvrté neinkasoval jen díky výbornému Fialovi, který si poradil s šancemi Alinče, Pavelka a Hurtaje.

Karlovy Vary výhru pečetily v závěrečné minutě. Při začínající power-play Litvínova se poté, co se zmocnil puku Hurtaj, stačil odjíždějící brankář Fiala ještě vrátit zpět a zasáhnout. Potom ale definitivně z branky odjel a neomylně mířil do prázdné branky Chemopetrolu Nedorost.

Energie Karlovy Vary - Chemopetrol Litvínov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kumstát (Skuhravý), 16. Alinč (Selingr, Ptáček)), 31. Hurtaj (Duben), 60. A. Nedorost (Ptáček) - 13. Benda (Reichel, Zadina), 37. Reichel. Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 2000.
Karlovy Vary: Mensator - Ptáček, Duben, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Němec - Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Pavelek, Alinč, Selingr - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Gýna, Punčochář, Morava, Pojkar, Skuhrovec, Ťupa - Kubinčák, Reichel, Zadina - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Jeslínek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.