Vary smetly Zlín

KARLOVY VARY

Karlovy Vary uštědřily Hamé Zlín nejhorší porážku sezóny a dokonce se jim podařilo vyhnat z brány Igora Murína, nejlepšího gólmana soutěže.

Možná rozhodující moment přišel už v první třetině. Hostující Kovář nastřelil tyč a hned z protiútoku dorazil puk do sítě nadvakrát Kumstát. Vedení Energii povzbudilo, ale střelecká exploze domácích se odehrála až v prostřední části. Během osmi minut se Karlovarští prosadili hned čtyřikrát. Oko diváka potěšil svou individuální akcí Řezníček, po jehož přihrávce snadno zavěsil Selingr. Přestože se Zlín snažil až do konce zápas zdramatizovat, výborný brankář Mensator pohlídal svému týmu vysoké vítězství.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Vítězství si velice ceníme. Rozhodla opět produktivita, tentokrát však na naší straně. Výsledek 5:1 možná obrazu hry úplně neodpovídá." Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Ve druhé třetině jsme udělali chyb na pět zápasů a zase jsme spadli na zem. Máme o čem přemýšlet."

Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kumstát (A. Nedorost), 25. Alinč (Skuhravý, Selingr), 27. Selingr (J. Řezníček, Skuhravý), 33. Košťál (Skuhravý), 33. Alinč - 29. Melenovský (Leška). Rozhodčí: Kubeš - Rozlílek, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3200.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, Němec, J. Řezníček, Krajíček, J. Polák - Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Selingr - Dvořák, Pech, Košťál - Milan Procházka, Bednařík, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Zlín: Murín (33. Plšek) - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Záhorovský - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kristek, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.