Rubriky:

Tipsport extraliga

Trest za filmování. Pokutu dostali útočník Litvínova a dva hráči Varů

2. února 2016 11:47 - Praha

Hned tři hráče potrestala disciplinární komise hokejové extraligy za simulování. Pokutu ve výši desetiprocentní základní měsíční odměny obdržel litvínovský útočník Ondřej Jurčík, karlovarský obránce Tomáš Dvořák a jeho spoluhráč, forvard Tomáš Rachůnek.

 

Libor Zavoral, ČTK

Jurčíkovi byly v nedělním utkání s Hradcem Králové uděleny dvě minuty za nafilmovaný pád po kontaktu s Karlem Plášilem. „Dopustil se nepřirozeného trhnutí rameny a s cílem ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo teatrálně upadl na ledovou plochu," vyhodnotil celou situaci předseda disciplinární komise Karel Holý.

Deset procent z měsíčního platu bude strženo i karlovarskému Tomáši Dvořákovi. I on okatě přihrál pád po souboji s třineckým Markem Růžičkou v pátečním střetnutí. „K pádu přitom zjevně nedošlo v přímém důsledku předchozího zákroku, který nebyl takového charakteru, aby ho hráč nemohl ustát," vysvětlil Holý.

Ten stejným trestem pokutoval i dalšího hráče Energie Tomáše Rachůnka. „Poté, co se vymanil ze souboje s protihráčem Davidem Noskem a nemohl získat kotouč, upadl s cílem ovlivnit úsudek rozhodčích teatrálně na ledovou plochu, přičemž k pádu nedošlo v přímém důsledku předchozího zákroku nebo kontaktu s některým z protihráčů," řekl Holý o momentu z duelu Karlových Varů s Oceláři.

Napomenutí za chování diváků pak dostaly Litvínov se Zlínem. V utkání Chemiků s Libercem byly vhazovány předměty na ledovou plochu. Berani zase byli coby pořádající tým napomenuti za to, že v jejich domácím utkání s Brnem došlo v sektoru fanoušků Komety k zapálení dýmovnice. Holý při vynesení verdiktu přihlédl k faktu, že chování diváků nemělo vliv na zdraví účastníků zápasu.

škv, Sport.cz

  Třinec - Brno dnes 17:00
20191216T17:00:00+0100
Třinec vs. Brno
Třinec vs. Brno
Třinec
Brno

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..