Vedoucí týmy ztrácely, Sparta se blíží osmičce

Závěrečná čtvrtina hokejové extraligy pokračovala nedělním 41. kolem. V něm se nedařilo vedoucím celkům. Vedoucí Slavia prohrála v Kladně, druhý Liberec podlehl na ledě pražské Sparty. Jen třetí Zlín dokázal v sobotní televizní předehrávce vyhrát vypjaté utkání v Plzni 4:2. Do čela se dotahují mistrovské Pardubice, které vyhrály 3:2 nad Vítkovicemi.

Kladno doma porazilo vedoucí Slavii - ilustrační foto.

Kladno porazilo v utkání 41. kola extraligy díky hattricku kapitána Pavla Patery vedoucí Slavii 4:2. Rabat sice ztratil dvoubrankové vedení, ale Patera vstřelil v 53. minutě v oslabení vítěznou branku a v závěru ještě pojistil výhru v power play.

Až ve čtvrtém vzájemném zápase proti Liberci v letošní sezóně se hokejisté pražské Sparty dočkali první výhry. I díky brance a asistenci Josefa Straky vyhráli 3:2. Vedení klubu může těšit i nadprůměrná návštěva 4726 diváků, kteří do T-Mobile Areny zavítali i díky dřívějšímu začátku duelu.

Holešovičtí se při snaze o první výhru nad Severočechy v letošní sezóně museli obejít bez zraněného Tona. Nejproduktivnějšího hráče soutěže nahradil v Markově útočné formaci Chabada, do prvního útoku se posunul Straka.

Energie ztrácí na osmé místo

Znojmo porazilo Karlovy Vary 3:0 a upevnilo si pozici v osmičce pro play off. Orli mají na šestém místě na devátý Třinec již pětibodový náskok. Energie naopak na jedenácté pozici ztrácí na osmou Spartu tři body.

Hokejisté mistrovských Pardubic dokázali proti Vítkovicím otočit nepříznivý stav 0:2 a zvítězili 3:2. Moeller si tak připsal nad Ostravany první výhru v letošním ročníku. Východočeši pod vedením nového kouče Vladimíra Bezdíčka prodloužili svou sérii bez porážky na devět utkání a díky osmi výhrám si upevňují pozici v osmičce pro play off.

V duelu celků z chvostu tabulky potvrdili lepší postavení na ledě Vsetína hokejisté Litvínova. Hostům k tříbodovému úspěchu stačil jediný gól, o který se ve 36. minutě postaral Michal Trávníček. Lví podíl na vítězství Litvínova měl brankář Martin Altrichter, který na ledě svého nedávného zaměstnavatele vychytal svou první nulu v probíhající sezóně.

Po tříměsíčním půstu vezou hokejisté Českých Budějovic tříbodové vítězství z cizího ledu. Jihočeši zabrali na pravém místě: vítězství 2:1 políčili na Třinec, s nímž se rvou o místo v play off. Oceláři tak s letošním nováčkem extraligy uhráli v základní části jediný bod. K úspěchu přitom neměli daleko. Po Hunkesově gólu vedli 1:0, ale soupeř otočil skóre góly Šimánka a Kotrly.