Tipsport extraliga

Slavia dostala výprask, Vsetín ještě žije

19. ledna 2006 16:54 - PRAHA

Hokejisté Vsetína vítězstvím nad Třincem oddálili jistou účast v baráži o extraligu. Zaváhala naopak ve 42. kole vedoucí Slavia, která prohrála na domácím ledě se Znojmem 1:5 a dotahuje se na ni Liberec. Ten tentokrát vyprovodil Kladno šesti góly a na slávisty ztrácí už jen tři body.

PRÁVO/Lukáš Táborský

Slávisté zcela vyhořeli při domácím zápase proti Znojmu. Domácí se sice v Sazka Areně dostali už ve třetí minutě do vedení, ale to bylo nakonec z jejich strany vše. Pak začali úřadovat hosté. Jiří Dopita a Peter Pucher zařídili po dvou gólech a Znojmo nakonec porazilo lídra soutěže vysoko 6:1. Jihomoravané uštědřili lídrovi nejvyšší porážku v sezóně, na ledě Slavie přitom v normální hrací době vyhráli poprvé od listopadu 2001.

Vítkovice - Zlín 4:0 on-line

Zaváhání Slavie nahrálo do karet Liberci, který porazil bez potíží Kladno 6:1 a ani ve svém dvacátém domácím utkání v sezóně nepoznal hořkost porážky. Dvanáctý Rabat naopak ztrácí deset kol před koncem na osmou Spartu již devět bodů.

Play-off se vzdaluje také Litvínov, jehož hráči nedokázali ani jednou na vlastním ledě překonat brankáře Pardubic Jána Lašáka. Jediný gól zápasu navíc vstřelila bývalá hvězda litvínovského hokeje Jan Čaloun.

Vsetín sice s největší pravděpodobností baráži neunikne, ale prozatím ještě Valaši tuto jistotu oddálili. Poslední celek soutěže dokázal zaskočit o play off bojující Třinec, který porazil 4:1. Vsetín se dočkal plného bodového zisku po devíti porážkách za sebou, při nichž vytěžil dva body za prohry v prodloužení.