Vsetín porazil Pardubice, baráži neunikl

Ani páteční výhra 5:2 nad mistrovskými Pardubicemi nezachránila hokejisty Vsetína od definitivní jistoty účasti v baráži. Předposlední Litvínov totiž porazil doma Plzeň 5:4 a oba celky tak osm kol před koncem základní části extraligy dělí nedostižných 25 bodů. SHRNUTÍ 44. KOLA EXTRALIGY

Ilustrační foto

Překvapivou poráčku Pardubic zařídil svým premiérovým extraligovým hattrickem vsetínský útočník Tomáš Demel. Sedmadvacetiletý útočník tak bude muset spoluhráčům koupit prase; před zápasem jim ho totiž slíbil, pokud dá tři branky.

Už ani hokejisté Zlína se nebudou do arény pražské Slavie těšit. Dnes v majestátním sídle lídra extraligy přišli jako poslední tým v extralize o svou tamní neporazitelnost. O jejich prohře 1:4 rozhodl dvěma brankami a jednou nahrávkou především Michal Sup. Slavia se tak v Sazka Areně dočkala skalpu svého soupeře z předloňského finále soutěže na šestý pokus.

Třinec zkomplikoval Kladnu cestu do play-off

Hokejisté Karlových Varů prohráli i počtvrté v letošní sezóně s Vítkovicemi, tentokráte doma 2:5, a značně si tak zkomplikovali cestu do play-off. Severomoravené o zisku tří bodů rozhodli ve třetí třetině, kdy třikrát překonali brankáře Lukáše Mensatora.

Hokejisté Českých Budějovic proti pražské Spartě čtrnáctkrát za sebou v extralize nebodovali, při patnáctém pokusu před vyprodanou Budvar arénou získali alespoň bod, druhý "bonusový" však v prodloužení brali hosté. Zápas rozhodl svým druhým gólem v utkání Josef Straka, kterému přihrával debutující Jaroslav Hlinka.

Hokejisté Třince porazili Kladno 5:2 a po Litvínovu tak v krátkém sledu připravili další tým o reálnou šanci na postup do play-off. Velkou zásluhu na výhře Ocelářů měl útočník Jiří Polanský, autor tří branek domácích.