Kouzlo liberecké haly neukončilo ani Znojmo

LIBEREC/PRAHA

Ani hokejisté Znojma nedokázali ukončit vítěznou domácí sérii Liberce. Bílí Tygři v nové aréně v jednadvaceti duelech ještě neprohráli, Znojemské Orly porazili Severočeši v dohrávce 44. kola 3:1. Přitom po dvou třetinách Znojmo vedlo po gólu Pláška 1:0, v závěrečném dějství Rataj, Moravec a Šachl skóre otočili.

Liberec stáhl náskok vedoucí Slavie na šest bodů, Znojmo zůstalo na šesté příčce.

První třetina dohrávaného duelu byla oboustranně opatrná. Diváci se zajímavé akce dočkali až v 6. minutě, kdy se do zakončení protlačil Petr Vampola. Ztroskotal ale na brankáři Znojma Trvajovi stejně jako dorážející Pabiška. Liberec měl od úvodních minut navrch, Hnilička se v jeho brance nudil.

První zákrok si jediný zástupce extraligy v olympijském výběru připsal až ve 14. minutě. O minutu později Orli zahrozili více. Dopita dobrým napadáním vybojoval puk, jednoruč nahodil před branku, ale dojíždějící Kraus na Hniličku nevyzrál.

V polovině zápasu mohl otevřít skóre Dopita, ale Hnilička skvěle zachránil. Z protiútoku zachránila po střele Pabišky gólmana Trvaje tyč. Zápas nabral na obrátkách, probrali se i diváci. Oba kouči ale své svěřence varovali před bezstarostným útočením a hra se opět zklidnila.

Pabiškovi sebral gól obránce

Velice aktivní byl Lukáš Pabiška, který mohl ve 39. minutě rozetnout bezbrankový stav po přihrávce Víška. Liberecký forvard už střílel do odkryté branky, v poslední okamžik mu puk srazil obránce Znojma.

Na druhé straně Hniličku zachránila horní tyčka po střele Erata. Vzápětí už opora domácích inkasovala. Radek Haman 35 sekund před koncem druhé třetiny napřáhl od modré čáry a puk po teči Karla Pláška skončil až v brance.

Liberec odpověděl po nástupu ze šaten. Přihrávku Patrika Rozsívala zpracovával Igor Rataj, byl ale zahákován a puk se pod padajícím Trvajem doklouzal za brankovou čáru. Obrat završil v 51. minutě Jiří Moravec. Jiří Trvaj byl mimo brankoviště atakován Vaicem, kterého nevybíravě postrčil Čakajík. Rozhodčí Minář situaci zkonzultoval s videorozhodčím a následně gól uznal.

Liberec byl v pohodě, za okamžik Rozsíval nastřelil horní tyč znojemské branky. Definitivní rozhodnutí padlo necelé tři minuty před koncem. Podkonický mezi dvěma obránci přihrál Petru Šachlovi, který si narazil s Vaicem a do odkryté branky vstřelil třetí gól.

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 42. Rataj (P. Rozsíval), 51. J. Moravec (Vaic, Šachl), 58. Šachl (Vaic, Podkonický) - 40. Plášek (Haman). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5391.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Holub, Richter, Jiří Hanzlík, Krstev, Derner - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, P. Rozsíval - Pajič, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Bičánek, Němeček, od 21. navíc Heš - Kraus, Dopita, R. Erat - Ludvík, Pucher, Uram - Ondřej, Haman, Plášek, od 21. navíc Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.