Znojmu stačila k vítězství nad Vsetínem třetina

Branky obránce Mojžíše a útočníka Štefanky v rozmezí čtyř minut druhé třetiny zajistily hokejistům Znojma vítězství 2:0 nad Vsetínem. Brankář vítězů Jiří Trvaj vychytal pátou nulu v sezóně, což se ještě nikomu z jeho soupeřů v tomto ročníku nepovedlo.

V poklidné úvodní třetině měli domácí výhodu čtyř přesilovek, ale brankáře Hoviho téměř neohrozili. Prostřední dvacetiminutovka začala vyloženou šancí hostujícího Jenáčka, Trvaj byl ale na místě. Pak už Znojemští zapnuli naplno, avšak Hovi zlikvidoval dvě tutovky Eratovi a v sólu se neprosadil ani Ludvík.

Smůlu domácích v koncovce protrhl až obránce Mojžíš, jenž zaskočil Hoviho nepříliš prudkou střelou od modré čáry. Premiérově se pak ve znojemském dresu trefil v přesilovce Štefanka a Jihomoravané odcházeli na druhou pauzu s dvoubrankovým náskokem, který si bez problémů pohlídali.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Těší mě, že kluci psychicky náročné utkání zvládli. Ve druhé třetině jsme se prosadili větším důrazem před soupeřovou brankou."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Navzdory prohře jsme odehráli solidní zápas. Domácí měli přece jen větší motivaci."

Znojemští Orli - Vsetínská hokejová 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Mojžíš (Ondřej), 37. J. Štefanka (Pucher, Plášek). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 3200.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J. Štefanka, Pucher, Plášek - Erat, Dopita, Ludvík - Beroun, Haman, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Ponomarev, Bolf - D. Květoň, Jenáček, Stantien - Demel, Steiner, Zdráhal - O. Hruška, R. Hruška, Rob - Sakrajda, Janeček, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.