Vsetín držel krok se Zlínem jen jednu třetinu

VSETÍN

Hokejisté Zlína vyhráli nedělní zápas 48. kola extraligy na ledě posledního Vsetína vysoko 6:1. Třetí Medvědi využili čtyři přesilové hry a jednou se prosadili i v oslabení. Branek se diváci dočkali ale až ve druhé třetině.

Moravské derby bylo výsledkově jednoznačné pro hosty, přesto mu oboustranně nechybělo nasazení. Zkušenější Zlín vsadil na vysunutý forčeking dvou hráčů a Vsetín dokázal brzdit v zakládání akcí.

Skóre se měnilo až ve druhé části, kdy se trefil hostující Gardoň. V polovině utkání sice Jenáček vyrovnal, ovšem to byla jen předzvěst zlomu. Domácí Kučný oslabil svůj tým na 4 minuty a ve hře tří proti pěti bezmocný Hovi třikrát v řadě rychle inkasoval. Do branky pak nastoupil Kučera.

Ve třech se pak bránil i Zlín, jenže Altrichter spoluhráče podržel. Zvýšení náskoku hostům zařídil až ve 47. minutě Nosek, čímž využil čtvrtou přesilovku. Uvolněně hrající Zlín další průběh kontroloval a Bendův druhý gól v zápase v oslabení už jen podtrhl účet.

Rostislav Vlach, trenér Vsetína: "V první části jsme možná byli i lepším celkem. Pak všechno rozhodly přesilovky."

Jaroslav Stuchlík, trenér Zlína: "Druhou třetinu rozhodly naše přesilovky, ve třetí domácí nevyužili dvojnásobnou přesilovku a tak jsme mohli dohrát v pohodě.

Vsetínská hokejová - Hamé Zlín 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Jenáček (Steiner, Květoň) - 23. Gardoň (Mokrejš), 34. Blaťák (Hamrlík), 35. Benda (Hamrlík), 37. Melenovský (Galvas), 47. Nosek (Gardoň), 60. Benda (Leška, Blaťák). Rozhodčí: Mikula - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 11:11, navíc Demel, Kučný 10 min. - Galvas 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3393.
Vsetín: Hovi (37. Kučera) - Augusta, Kučný, Horák, Bauer, Ponomarev, Bolf, Hrabal - Květoň, Steiner, Jenáček - Sakrajda, Zdráhal, Demel - O. Hruška, R. Hruška, Rob - Janeček, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Zlín: Altrichter - Nosek, J. Malinský, Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Houdek - Okál, Král, Rachůnek - Benda, Leška, Trávníček - Kristek, M. Čech, Záhorovský - Melenovský, Gardoň, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.