Třinec porazil Plzeň a už je sedmý

TŘINEC

O další místo poskočili v tabulce extraligy hokejisté Třince. Oceláři po páteční výhře nad Pardubicemi porazili v sobotní předehrávce 48. kola i Plzeň a posunuli se už na sedmou příčku. Před osmými Českými Budějovicemi mají nyní jednobodový náskok, deváté Pardubice ztrácejí šest bodů.

Ilustrační foto

Třinec začal v domácím prostředí náporem a poprvé zahrozil už ve 3. minutě, Tomas hostujícího brankáře ale nepřekonal, stejně jako v 6. minutě Paroulek. Plzeňský Šindel se sice o minutu později při hře čtyři proti čtyřem dostal do těsné blízkosti domácí branky, ani on ale úspěšný nebyl.

Domácí hokejisté svou herní převahu zúročili ve 12. minutě, kdy do plzeňského obranného pásma najela druhá třinecká útočná formace a po přihrávce od Haška otevřel skóre Kudrna. Třinecké vedení vydrželo pět minut - Zelenka nastřelil rameno brankáře Biegla a puk se dokutálel za brankovou čáru.

Druhou dvacetiminutovku začali náporem hosté, ze tříminutového tlaku se ale do vedení nedostali. Po třech odehraných minutách pak opět začali za delší konec provazu tahat domácí hokejisté, brankáře nepřekonali jako ve 25. minutě Ivan Padělek tak i ve 28. minutě Polanský. Ještě v téže minutě pak měla velkou šanci při vlastním oslabení plzeňská dvojice Aleš Padělek, Kracík, prvně jmenovaný ale jen puk nastřelil do masky domácího brankáře.

Hokej "nahoru dolů" předváděla obě mužstva také v závěrečné třetině. Hned v jejím úvodu při hře čtyř proti čtyřem to byla opět domácí dvojice Ivan Padělek, Pácal a křídlo první útočné formace Třince zvýšilo na 2:1. Po gólu se hra oboustranně přitvrdila, často se vylučovalo a tato hra více vyhovovala hostům.

V polovině závěrečné třetiny využili Západočeši nervozity domácích hokejisté a 54. minutě Adamský po přihrávce od Mazance vyrovnání. Důraz, nasazení a větší vůle po vítězství se domácím přece jen vyplatila. V 57. minutě využili desátého vyloučení Plzně a Pácal stejně jako v Pardubicích opět zajistil Třinci zisk tří bodů. V dramatickém závěru si domácí vedení pohlídali.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Kudrna (Hašek, Peterek), 42. I. Padělek (Pácal, Výtisk), 57. Pácal (Polanský, Kudrna) - 18. Zelenka (Matějovský, Vorel), 54. Adamský (Mazanec, Šindel). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. 5:11, navíc Fabuš - A. Padělek 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2337.
Třinec: Biegl - Výtisk, Pácal, Tesařík, Chmelíř, Kroupa, Frolo - Paroulek (16. I. Padělek), Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků (30.-35. Huna), Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Plzeň: Jež - Jindřich, Pulpan, Cartelli, Vobořil (53. Mazanec), Nedoma, Hučko - Padělek, Kracík, Tvrdoň - Zelenka, Vorel, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Kepl, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Rulík.