Rubriky:

Tipsport extraliga

Piráti žádají město o milióny, jinak extraliga v Chomutově nebude

30. května 2016 19:54 - Chomutov

Chomutov řeší, zda podpořit poprvé z městského rozpočtu i seniorský hokej. Doposud město dávalo peníze na mládežnický sport, který letos dostane 7,5 miliónu korun. Piráti Chomutov žádají 33 miliónů korun; pokud město podporu pro klub nezvýší, extraliga podle generálního ředitele Pirátů Jaroslava Veverky mladšího v Chomutově nezůstane.

 

Milan Malíček, Právo

Petici fanoušků a otázky kolem hokeje řešilo v pondělí přes čtyři hodiny zastupitelstvo. To nakonec pověřilo primátora, aby připravil výsledky jednání s klubem na příští zasedání.

Obsahem petice je žádost o finanční podporu hokejového klubu. Její autor Jan Oberstein uvedl, že ji podepsalo zhruba 1800 lidí. Zastupitel David Dinda z opozičního hnutí Nový Sever navrhoval zařadit na bod jednání podporu hokeje. Primátor Daniel Černý (PRO Chomutov) uvedl, že žádost musí projít finanční komisí, radou a pak půjde do zastupitelstva.

"My tu hokej chceme, ale naše ekonomické možnosti jsou omezené. Zatím jsme se domluvili na číslo 17 miliónů korun," uvedl náměstek primátora Marek Hrabáč (ANO 2011). "Nechte nás jednat, až bude výsledek, dozvíte se," zdůraznil. "Musí se najít forma, jakým způsobem podpora bude poskytnuta," doplnil.

Generální ředitel Pirátů Veverka uvedl, že klub žádá o pomoc. "Protože po deseti letech financování hokeje hlavně ze soukromého sektoru už neumíme rozpočet naplnit sami," uvedl. Pokud město nezvýší podporu pro klub, nebude se podle něj extraliga v Chomutově hrát.

Padala ostrá slova

Ostrá slova zazněla během jednání na adresu vedení radnice z úst shromážděných fanoušků. "Podpora hokeji je stejná jako loni či předloni," argumentoval primátor. V rozpočtu je pro letošní rok na mládežnický hokej 7,5 miliónu korun.

Náměstek primátora Marian Bystroň (PRO Chomutov) zdůraznil, že musí přijít návrh, kde peníze na hokej vzít. Podle Dindy to bylo možné třeba z hazardu, který podle něj přinášel ročně do pokladny města 20 miliónů korun. Chomutov reguloval hazard vyhláškou, loni v březnu ho zakázal. "Piráti dělají takovou reklamu Chomutovu, že to nikdo z vás neumí," řekl Oberstein.

Zazněl také návrh, aby město nepřebíralo zpátky Kamencové jezero. "Pojďme řešit důležité věci a ne jednu akciovou společnost, která se dostala do nějakých ekonomických potíží," uvedl zastupitel David Palán (PRO Chomutov).

Opoziční hnutí Nový Sever po zhruba třech a půl hodinách navrhlo mládeži přidat 2,5 miliónu na deset miliónů a dalších deset miliónů korun pak dát seniorskému týmu. Hnutí také navrhlo, aby město zkusilo s majitelem klubu vyjednat získání takzvané zlaté akcie, která by zaručovala, že prodej extraligové licence do jiného města nebude možný bez souhlasu Chomutova.

Padesátitisícový Chomutov hospodaří s ročním rozpočtem ve výši zhruba miliardy korun. Schodek 146 miliónů korun pokrývá město z rezervy z minulých let. Koalici ve městě pod Krušnými horami tvoří PRO Chomutov, ANO a KSČM, ČSSD je v opozici stejně jako Nový Sever.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..