Rubriky:

Tipsport extraliga

Konec nejistoty! Extraliga ve Varech zůstává, Energie oznámila i nového trenéra

8. července 2016 10:49 - Praha
(Aktualizováno: 8. července 2016 15:20)

Období dlouhé nejistoty je pryč, hokejisté i fanoušci Karlových Varů si konečně můžou oddychnout. V lázeňském městě se totiž i v nadcházející sezóně 2016/17 bude hrát extraligová soutěž, přestože zástupci klubu v posledních týdnech uvažovali i o možnosti prodeje licence. Na oficiálních stránkách západočeského klubu to oznámil jeho majitel Karel Holoubek. V pátek odpoledne Energie oznámila i nástupce Karla Mlejnka na postu hlavního trenéra. Stal se jím 57letý Jan Tlačil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Po dlouhých a náročných jednáních s nejsilnějšími partnery našeho klubu se podařilo dojít ke kompromisním řešením a dohodám, které zaručují setrvání A-týmu v extralize," uvedl v pátek Holoubek v prohlášení.

Zastupitelstvo lázeňského města minulé úterý schválilo úpravu příspěvku klubu a zavázalo se, že sumu 23,5 miliónu korun Energii poskytne v dalších dvou letech. Jde o částku včetně peněz na mládežnický hokej, extraliga z ní dostane deset miliónů korun.

Holoubek se navíc dohodl i se společností Sokolovská uhelná, která dlouhodobě přispívá do rozpočtu klubu jako hlavní sponzor zásadní měrou a stejně tak tomu bude i v příštím ročníku. Výrazného navýšení finanční podpory se Energie dočká i od Rady Karlovarského kraje.

Rozpočet na úrovni nejnutnějších výdajů pro záchranu

„Na základě rozhodnutí tří výše uvedených subjektů, které zajistí necelou polovinu potřebného rozpočtu, a dále účasti společností Koncernu Holoubek na záchraně extraligy v Karlových Varech jsem se rozhodl pokračovat v působení našeho A-týmu v extralize. Druhá polovina rozpočtu je úkolem pro mě osobně a pro management klubu," řekl Holoubek a dodal, že nyní plánuje uhrazení veškerých závazků klubu a zajistí jeho bezdlužnost před startem nové sezóny.

I přes zachování extraligové příslušnosti na další rok si ale Holoubek uvědomuje, že v budoucnosti přijdou další jednání. „Pro další rozvoj klubu a extraligového týmu v našem městě je potřebné, aby se i nadále intenzivně pracovalo na zajištění dalších silných finančních partnerů a na hledání strategického partnera, neboť zájmem všech zúčastněných je zlepšení sportovních výsledků a sportovní úrovně A-týmu, a to bez navýšení rozpočtu není a nebude možné," tvrdí majitel klubu, který se letos zachránil mezi elitou až v baráži.

Rozpočet Karlových Varů bude mezi extraligovými celky patřit k těm nejnižším, podle Holoubka bude stanoven na úrovni nejnutnějších výdajů pro udržení týmu v nejvyšší soutěži.

„Jinými slovy řečeno - máme připravený mladý pracovitý tým s několika zkušenými hráči, který se budeme snažit ještě doplnit, nicméně budeme spoléhat především na týmovou práci, obětavost, pracovitost, bojovnost a nasazení," uzavírá Holoubek.

Novým trenérem jmenován Tlačil

Jen pár hodin poté Karlovy Vary oznámily i jméno nového hlavního trenéra. Karla Mlejnka, který u týmu skončil po úspěšně zvládnuté baráži a následné zamířil jako asistent kouče Pešána do mistrovského Liberce, střídá 57letý Jan Tlačil. S klubem podepsal roční smlouvu s opcí.

„Jedná se o špičkového hokejového odborníka, který umí velmi dobře pracovat s mladým týmem a mladými hráči. Je důrazný, pracovitý a precizní," uvedl generální manažer Energie Miroslav Vaněk pro klubové stránky.

Tlačil, někdejší útočník Českých Budějovic a Sparty, v minulosti dlouhou dobu trénoval ve Švýcarsku a v české extralize působil jako hlavní trenér v Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi a Třinci. V letech 2012-14 vedl tým HC Ajoie ve druhé nejvyšší švýcarské soutěži. Nyní se vrací do Česka, aby vedl karlovarskou Energii.

škv, Sport.cz

  Hradec Králové - Ml. Boleslav dnes 17:00
20210119T17:00:00+0100
Hradec Králové vs. Ml. Boleslav
Hradec Králové vs. Ml. Boleslav
Hradec Králové
Ml. Boleslav
  Olomouc - Brno dnes 17:00
20210119T17:00:00+0100
Olomouc vs. Brno
Olomouc vs. Brno
Olomouc
Brno
  Sparta - Č. Budějovice dnes 17:00
20210119T17:00:00+0100
Sparta vs. Č. Budějovice
Sparta vs. Č. Budějovice
Sparta
Č. Budějovice
ČT sport Zlín - Plzeň dnes 17:30
20210119T17:30:00+0100
Zlín vs. Plzeň
Zlín vs. Plzeň
Zlín
Plzeň
  Liberec - Karlovy Vary dnes 18:00
20210119T18:00:00+0100
Liberec vs. Karlovy Vary
Liberec vs. Karlovy Vary
Liberec
Karlovy Vary
  Pardubice - Vítkovice dnes 18:00
20210119T18:00:00+0100
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..