Rubriky:

Tipsport extraliga

Ještě žijeme, oddechl si gólman Pardubic Lašák

6. března 2006 09:29 - PRAHA

Zbývalo 54 sekund do konce zápasu hokejové extraligy mezi Slavií a Pardubicemi, když se k trestnému střílení chystal slávistický forvard Tomáš Vlasák. "Věděl jsem, že je to buď-anebo," popisoval své pocity pardubický gólman Ján Lašák. Pokud by svůj souboj se slávistickým střelcem prohrál, ve čtvrtek by si zachytal poslední extraligový zápas sezóny.

Vlasákův blafák ale slovenský brankář vystihl. "Mám takové vypjaté situace rád, věřil jsem si. Radši jsem dopředu ani nepřemýšlel, co udělá," vykládal Lašák, který tak udržel svůj tým v naději. "Žijeme," byla jeho první slova, když po zápase přišel mezi novináře.

Jenže Pardubice zvládly jen jednu bitvu, válka o play-off vyvrcholí ve čtvrtek. Východočeši mají dvě cesty, jak proniknout do osmičky, ale obě jsou podmíněné jediným: čtvrtečním vítězstvím nad Zlínem.

Pokud se jim to zdaří, budou již jen trnout a fandit. "Nedivte se, pokud si na sebe vezmu slávistický dres," usmál se Lašák. Právě včerejší pardubický rival mu totiž může pomoci k prodloužení sezóny. Když v pražském derby zvítězí Slavie, Pardubice a Sparta budou mít stejný počet bodů, což pošle díky lepším vzájemným zápasům do play-off mistra.

Druhý zápas, k němuž budou Pardubičtí nedočkavě vzhlížet, je Třinec-Vítkovice. Lašák a spol. budou doufat, že Oceláři nezískají ani bod.

sob, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..