Mladík Kodýtek dvěma góly pomohl Plzni k výhře v Olomouci

54. Skladaný 2:4
56. Kodýtek 2:5
Záznam online reportáže »

11. listopadu 2016 20:17 - Olomouc

Hokejisté Olomouce prohráli v 19. kole extraligy s Plzní 2:5. Škoda zabrala po dvou utkáních bez bodového zisku. Dva její góly dal osmnáctiletý forvard Petr Kodýtek. Hostům stačilo na pět branek pouhých 14 střeleckých pokusů mezi tyče.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Úvodní tlak měla první formace Mory, ale první opravdu velkou možnost měli hosté, když Johnson střelou z úhlu málem nachytal Konráda. V 11. minutě šli hosté do vedení. Mladík Kodýtek dostal čas na dorážku a bekhendem překonal Konráda.

Za dvě minuty už hosté vedli o dvě branky, když se v přesilovce trefil ukrytou střelou obránce Pulpán. Olomouc mohla snížit po chybě Plzně v rozehrávce, Skladaný mířil vysoko nad. Z další akce už se domácí radovali. Juraj Mikúš zavezl puk před branku, kde do něj pohotově šťouchl Fořt a snížil na 1:2.

Ve druhé třetině nedali domácí útočníci Knotek se Strapáčem obrovskou šanci, když zůstali po chybě Škodovky sami před Machovským. Plzeňský brankář chytil střelu Knotka i dorážku Strapáče, který nezvedl puk nad ležícího gólmana hostí. Domácí měli nadále obrovskou převahu, v dalším střídání trefil Holec tyč. Plzeň se z tlaku vymanila a po Kubalíkově teči Čerešňákovy střely šla opět do dvoubrankového vedení. Byla to první střela hostí na branku Hanáků v průběhu druhé třetiny.

Ve 42. minutě Indiáni rozhodli zápas. Kracík projel nerušeně obranou Olomouce a střelou nad lapačku překonal Konráda. Brankář Olomouce se po čtvrté brance nechal vystřídat Faltrem. V 50. minutě tečoval Ostřížek Houdkovo nahození, Machovský byl však dnes pro olomoucké hokejky nepřekonatelnou zdí.

O chvíli později nenechal Němeček dorazit volný kotouč do prázdné branky Hermana. Až šest minut před koncem našel Skladaného Tomáš Mikúš a Olomouc snížila na rozdíl dvou gólů. Hosté ale rychle odpověděli druhou brankou Kodýtka, kterého nezištně našel zpoza branky Kubalík.

19. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Fořt (J. Mikúš, Matai), 54. Skladaný (T. Mikúš) - 11. Kodýtek (Němeček, Vracovský), 13. Pulpán (Kadlec, Johnson), 30. D. Kubalík (Čerešňák, Němeček), 42. Kracík (Indrák), 56. Kodýtek (D. Kubalík, Kracík). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváků: 4458.
Olomouc: Konrád (42. Falter) - Galvas, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Matai - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Holec - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Plzeň: Machovský - Čerešňák, Němeček, Kadlec, D. Sklenička, Pulpán, Frühauf, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Lev, Johnson - Kodýtek, Preisinger, Vracovský - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.