Chomutov otočil zápas proti Třinci, i díky hattricku Vondrky

52. Vondrka 4:4
65. Vondrka (rozhodující nájezd) 5:4
Záznam online reportáže »

15. listopadu 2016 20:16 - Chomutov

Hokejisté Chomutova dokázali ve 21. kole Tipsport extraligy porazil Třinec 5:4 po samostatných nájezdech, přestože po druhé třetině prohrávali 2:4. Hrdinou utkání se stal kapitán Pirátů Michal Vondrka, který dvakrát skóroval ze hry a poté se stal i autorem rozhodujícího nájezdu. Oceláři se ale díky zisku bodu posunuli do čela soutěže, Chomutov zůstal osmý.

Libor Zavoral, ČTK

Do utkání vstoupili lépe Třinečtí. Po šanci Linharta využil přečíslení dva na jednoho Adamský. V sedmé minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Milan Doudera z levého kruhu pro vhazování. Na přelomu třetiny měl Chomutov možnost přesilové hry, o kterou rychle přišel kvůli šesti hráčům v poli. Ve zkrácené početní výhodě Martin Růžička nastřelil tyčku Královy branky. Na druhé straně neuspěl v samostatném úniku Vondrka a později v dorážkách Valach a Račuk.

Hned v úvodu prostředního dějství měl velkou šanci u levé tyčky Huml, ale na Hrubce nestačil. Ve 23. minutě těžil z velkého tlaku do branky Koblasa, jenž snížil na 1:2. Hrubec tak inkasoval na ledě soupeřů po 202 minutách, v předešlých třech zápasech totiž udržel čisté konto.

O chvíli později ujel třinecké obraně Vondrka, který vyrovnal. Po šanci Poletína si Oceláři v polovině střetnutí vzali vedení zpět, když Petružálek po šestnácti vteřinách využil nabídnutou přesilovku. Zpět na rozdíl dvou branek zvýšil Špirko z předbrankového prostoru. V závěru měl dvě šance Kämpf, ale ani jednou neuspěl.

Vondrka dokonal obrat

V počátku třetiny pálil neúspěšně od modré čáry Valach. Zpět na rozdíl jedné branky snížil Poletín, jenž objel branku a zasunul puk k levé tyči. V 52. minutě zadělal na drama kapitán domácích Vondrka, jenž proměnil i druhý samostatný únik a vyrovnal na 4:4. Krátce před koncem posledního dějství Irgl s tečí jen těsně minul branku.

V prodloužení si první šanci vytvořil Rutta, jenž se obtočil kolem branky, ale na Hrubce nestačil. Poté Třinec hrál ve čtyřech a daroval Pirátům přesilovku, kterou však nevyužili. Pět minut prodloužení skončilo bez branek a o vítězi rozhodly až nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Vondrka.

21. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. náj. (0:2, 2:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Koblasa (Poletín, Kämpf), 26. Vondrka (Tomica, Dlapa), 49. Poletín (Koblasa, Kämpf), 52. Vondrka, rozhodující nájezd Vondrka - 5. Adamský (Polanský, Irgl), 7. M. Doudera (Dravecký, Kreps), 30. J. Petružálek (Dravecký, Linhart), 33. Špirko. Rozhodčí: Pavlovič, Pěšina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 3061.
Chomutov: T. Král - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Skinner - Vondrka, Huml, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Račuk, Lauko, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank - Martin Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Hladoník, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.