Brno - Pardubice 2:3Kometa nečekané klopýtla doma s předposledními Pardubicemi

28. Káňa 1 : 1
45. P. Sýkora 1 : 2
59. Tomášek 1 : 3
60. Zaťovič 2 : 3

Hokejisté Brna vyšli v této sezóně poprvé na domácím ledě bodově zcela naprázdno, když ve 21. kole Tipsport extraligy prohráli s předposledními Pardubicemi 2:3. Na prvním místě v tabulce Kometu vystřídal Třinec. Dva góly Východočechů vstřelil David Tomášek, velkou oporou byl brankář Brandon Maxwell.

Brankář Komety Marek Čiliak inkasuje gól v zápase s Pardubicemi. Vpravo přihlíží útočník Východočechů Patrik Poulíček.

Favorizovaná Kometa, do jejíž sestavy se po ukončení hostování v Pardubicích vrátil útočník Hynek Zohorna, vsadila na ofenzivní hokej. Hernímu projevu Brňanů nechybělo tempo, střelecky se ale nedokázali přes pozornou obranu protivníka prosadit. Většinu pokusů o zakončení stačili odrazit pardubičtí obránci, zbytek pochytal brankář Maxwell.

Dynamo, do jehož sestavy se vrátil po vypršení třízápasového trestu kanadský útočník Mallet, spoléhalo převážně na brejky. Většinou je nedotáhlo do koncovky a domácího brankáře Čiliaka vážněji neprověřilo.

Přesto se v úvodu druhé třetiny podařilo hostům otevřít skóre utkání. Bárta vystihl špatnou rozehrávku domácích obránců a po jeho přihrávce Tomášek prostřelil Čiliaka.

Tomášek pojistil výhru

Úvodní branka dodala pardubickým hokejistům na chvíli sebedůvěru. Křečovitě hrající Kometa se trápila při přechodu středního pásma. Jistota se jí vrátila až po vyrovnávací brance, kterou vstřelil ve 28. minutě po Vincourově uvolnění Káňa. Po tomto gólu zvýšili Brňané tlak, vypracovali si i několik dalších slibných šancí, které pochytal brankář Maxwell.

Také druhou chybu Brňanů hosté potrestali. Ve 43. minutě ztratil Štencel na modré čáře hůl a po akci Nahodila se Schausem vstřelil druhý gól Pardubic Sýkora. Ve 48. minutě mohl zvýšit náskok hostů Tomášek, jenž neproměnil trestné střílení. Křečovitě hrající Kometě se vyrovnat nepodařilo, naopak při power play soupeře pečetil vítězství Východočechů Tomášek střelou do prázdné branky. Brňané ještě 42 sekund před koncem gólem Zaťoviče snížili na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se jim už nepodařilo.

21. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. J. Káňa II (Vincour, Trška), 60. Zaťovič (O. Němec, M. Erat) - 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (P. Sýkora, Schaus). Rozhodčí: Hradil, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - M. Novák, Raška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, L. Havlík, Bokroš, Poulíček - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - M. Kaut, Nahodil, Rolinek - Mallet, Tomášek, Bárta - F. Zadina, T. Kaut, Panna. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.