Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparťan Chabada může jen kaši a vodu

17. dubna 2006 15:39 - PRAHA

Kapitán hokejové Sparty Martin Chabada je při finálové sérii už zase s týmem, ale zápasy musí sledovat jen ze střídačky. O boj o titul se Slavií přišel kvůli akutnímu zánětu slepého střeva a sezóna pro něj skončila. Úspěšný start svých spoluhráčů sledoval ještě z nemocničního lůžka v televizi, teď už je součástí týmu.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

"Chci být co nejblíže mužstvu," vykládal Chabada před zápasy na ledě Sparty. Minulý čtvrtek si užíval cestou ze Znojma postup do finále, a i když měl bolesti břicha, netušil, že si v bojích o titul nezahraje. "Strašně mě to mrzí, ale na druhou stranu mohu být rád, jak to dopadlo. Doktoři říkali, že to bylo za pět minut dvanáct a mohl jsem mít následky na celý život," ulevil si po rychlé operaci.

Těší se, že při zápasech bude opět v centru dění. U televize prožíval nervy, o které se teď podělí se spoluhráči. "Byl jsem dost nervózní. Občas jsem od obrazovky raději odcházel," popsal osmadvacetiletý Chabada. Hokej mu zpestří jednotvárnou náplň dne. "Jinak odpočívám a lítám po doktorech," podotkl.

Sparta má v letošním play-off ve své hale stoprocentní bilanci. "Hrát doma, to je vždycky výhoda. Máme tady zažité návyky, nemusíme třeba hledat prostory pro rozcvičení a máme k dispozici posilovnu," uvedl Chabada, který je po Martinu Štrbovi dalším klíčovým útočníkem, s nímž nemohou trenéři počítat. Štrbu vyřadilo zranění kolena po zákroku znojemského obránce Radima Bičánka.

Ve čtvrtek před rozbruslením přinesl Chabada spoluhráčům od manželky koláč. Podobně jako v týmu Slavie, i sparťanskou kabinou před tréninky zavoní sladká pozornost od drahých poloviček. "Přinesu něco k snídani, aby kluci měli dost síly večer na zápas," sliboval Chabada před pátečním zápasem. Sám je však na dietě a musí se hlídat. "Já můžu bramborovou kaši, mleté maso, jinak jen suchou stravu a vodu," dodal.

bum, ČTK, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..