Rubriky:

Tipsport extraliga

Po takovém gólu je gólman vždycky píp, kál se olomoucký brankář Falter

15. února 2017 20:41 - Třinec

Byla to taková nevinná akce, a kdo zrovna nedával dobrý pozor, mohl mu první gól Třince docela snadno uniknout. Obránce Třince Bohumil Jank vyvážel puk zpoza domácí branky, na červené napřáhl a poslal černou gumu na olomouckou branku. Brankář Martin Falter sice zareagoval, přesto se k údivu všech za jeho zády rozsvítilo červené světlo.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Kluci byli rozjetí na křídlech, tak jsem to poslal na bránu. Záměr byl, že to gólman vyrazí někam před sebe a některý z útočníků to dorazí," vysvětloval třinecký Jank. „Vůbec jsem nepočítal, že by to mohl padnout gól. Ale padlo to tam a já se určitě nezlobím," radoval se z premiérové letošní trefy třinecký obránce.

Martinu Faltrovi, který se do branky dostal díky zranění slovenského reprezentačního gólmana Konráda, do smíchu nebylo. „První se snad ani nedá nijak hodnotit. Tohle v brance nesmí skončit nikdy, ať se děje cokoliv. Po takovém gólu je gólman vždycky ‚píp'," svěřoval se 33letý brankář Mory

Nešťastný byl i druhý gól, který mu dal v polovině utkání Kreps. „Někdo atakoval našeho obránce, který do mě vletěl a dostal mě úplně z pozice, tam se nedalo dělat vůbec nic," popisoval Falter.

Třinec v závěru druhé části přidal ještě třetí gól, Olomouc se ale ve třetí dvacetiminutovce obdivuhodně zvedla a utkání dvěma góly zdramatizovala. „Pustili jsme je do tříbrankového vedení, a i když to bylo ještě drama, Třinec si to už vzít nenechal. Škoda, že se nám nepodařilo dát ten první gól o trochu dříve, bylo vidět, že to s Třincem zacloumalo," upozornil Falter.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..