Rozhodnuto, jako poslední se do play off prosmýkla Plzeň! Komu zůstal Černý Petr?

mm, škvSport.cz

Dobojováno! Základní část Tipsport extraligy je po 52 kolech minulostí, adrenalinem nabité play off může začít. Hokejisté Liberce obhájili Prezidentský pohár a svoje výsadní postavení potvrdili pohodlným vítězstvím 4:1 nad Mladou Boleslaví, druhý Třinec udolal Vítkovice 3:2 v prodloužení, Pardubice rovněž v prodloužení Litvínov 4:3 a Chomutov podlehl Hradci Králové 1:3. V dramatické bitvě mezi třemi uchazeči o poslední volné místo pro nadstavbu se do elitní desítky jako poslední prosmýkla Plzeň, která vybojovala na Spartě v základní hrací době potřebný bod a nakonec si odvezla i další bonusový navíc po výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

Rozhodující okamžik! Brankář Sparty Tomáš Pöpperle dostává od plzeňského Miroslava Indráka (není na snímku) druhý gól. Zleva jsou Juraj Mikuš ze Sparty a Jakub Lev z Plzně.

Jedenáctý Zlín (zvítězil nad Karlovými Vary 3:2 po nájezdech) a dvanáctá Olomouc (vyhrála 3:2 po nájezdech nad Kometou Brno) skončily o dva resp. tři body zpět.

V předkole play off hraném na tři vítězné duely se utkají Chomutov s Mladou Boleslaví a Vítkovice s Plzní. Klání o dvě volná místa ve čtvrtfinále začnou v pondělí 6. března. Ve čtvrtfinále, od kterého se hraje už na čtyři vítězství, hraje Sparta s Brnem a Hradec s Litvínovem.

Plzni bez ohledu na výsledky konkurentů v boji o desítku stačilo urvat na ledě Sparty bod a to se jí také podařilo. Západočeši v Praze vedli, poté Sparta skóre otočila na 2:1, ale „zlatý" gól z pohledu Škody vstřelil ve 48. minutě v přesilovce Miroslav Indrák. Stejný hráč byl nakonec v rozstřelu autorem i rozhodující branky zápasu, a tak se Indiáni po výhře 3:2 po samostatných nájezdech v tabulce posunuli na deváté místo.

Zlín potřeboval k postupu do předkola plný bodový zisk proti Karlovým Varům a zároveň porážku Plzně po šedesáti minutách, ale ani jedno mu nevyšlo. Berani inkasovali poprvé už v 59. sekundě zápasu a do kabin šli už s dvoubrankovou ztrátou. Přestože dokázali nakonec výhru v nájezdech strhnout na svoji stranu, na účast mezi nejlepší desítkou nedosáhli. Kapitán domácích Ondřej Veselý jako šestý hráč v historii odehrál 1100. zápas v domácí nejvyšší soutěži, ale jubileum mu poněkud zhořklo.

Liberec potvrdil dominanci pohodlnou výhrou

Olomouc měla ze všech tří adeptů na desáté místo nejhorší výchozí pozici, ale paradoxně právě ona držela trumfy dlouho ve svých rukách. Kohouti doma vedli nad brněnskou Kometou 2:0, Zlín prohrával doma s Vary a Plzeň na Spartě. Nakonec se ale štěstí otočilo k moravskému týmu zády. Brňané po trefách Němce a Dočekala dvoubrankové manko vymazali a Hanákům, kteří soupeře celkově přestříleli v poměru 40:17, už nepomohla ani vítězná trefa Romana Vlacha v samostatných nájezdech.

Mountfield na ledě Pirátů nezvítězil třikrát za sebou, tentokrát ale slavil. Východočeši si rozložili góly po jednom v každé třetině a po výhře 3:1 a současně prohře Litvínova 3:4 v prodloužení s posledními Pardubicemi svého severočeského souseda v tabulce přeskočili. Litvínov klesl ze čtvrtého na páté místo a začne čtvrtfinále s Hradcem Králové venku.

Liberec se jako jediný celek přehoupl v letošní základní části přes hranici sto bodů - celkem jich nasbíral 103. Už jako jistý vítěz základní části převzal před zápasem Prezidentský pohár a svým divákům poděkoval za přízeň pohodlnou výhrou 4:1 nad Mladou Boleslaví. Čisté konto Jánu Lašákovi pokazil až za stavu 0:4 v závěrečné třetině Lukáš Žejdl. Druhý Třinec s Vítkovicemi ve druhé třetině nejprve zlikvidoval dvougólový náskok hostí a v prodloužení mu bod navíc vystřelil kanonýr Martin Růžička. Oceláři doma v regionálním derby neprohráli popáté za sebou.

Hokejová extraliga, 52. kolo:
Třinec - Vítkovice 3:2 v prodloužení
Branky: 24. Petružálek, 30. Netík, 65. M. Růžička - 2. D. Květoň, 8. Kurovský
Liberec - Mladá Boleslav 4:1
Branky: 10. Jánošík, 29. P. Jelínek, 37. Lakatoš, 54. Bližňák - 57. Žejdl
Olomouc - Brno 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 33. a rozhodující sam. nájezd Roman Vlach, 15. Jaroměřský - 38. O. Němec, 47. Dočekal
Zlín - Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 25. a 54. Kubiš, rozh. sam. nájezd Bukarts - 1. Skuhravý, 3. Flek
Pardubice - Litvínov 4:3 v prodloužení
Branky: 12. a 62. J. Sýkora, 5. P. Sýkora, 40. D. Tomášek - 30. Kubát, 48. Jurčík, 60. Trávníček
Sparta - Plzeň 2:3 po samostatných nájezdech
Branky: 11. A. Kudrna, 29. Buchtele - 48. a rozhodující sam. nájezd Indrák, 5. M. Procházka
Chomutov - Hradec Králové 1:3
Branky: 37. Kudělka - 20. Šimánek, 23. Kukumberg, 45. Jarůšek