Tipsport extraliga

Indiáni slaví, šest gólů srazilo Liberec. Třinec uspěl v Chomutově

19. března 2017 15:24 - Praha
(Aktualizováno: 19. března 2017 20:12)

Hokejisté Plzně porazili ve čtvrtfinále play off extraligy Liberec 6:3 a snížili sérii na 1:2 na zápasy. Druhé nedělní utkání o semifinále patřilo Chomutovu s Třincem, zde hosté vyhráli v prodloužení, když Kane ukončil zápas v 77. minutě. Oceláři snížili v sérii 1:2 na utkání. V pondělí jsou na programu čtvrté zápasy.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeň začala podle představ, po osmi minutách vedla 2:0, ale po zahajovací třetině byl stav 3:2. Střelci byli při chuti i v prostřední dvacetiminutovce, kdy padly dvě branky. Po jedné na každé straně a úřadující mistr prohrával stále o jeden gól. Tomáš Svoboda poslal Indiány opět do dvougólového vedení, a to zásluhou svého třetího gólu v utkání. Na 6:3 upravil v poslední minutě Dominik Kubalík.

Třinec vedl 1:0, ale dlouho si tento stav neužil. Po pár minutách domácí otočili skóre a vedli 2:1, obrat jim trval 50 sekund a tým vedený trenérem Vladimírem Růžičkou mířil za šestou výhrou v řadě ve vyřazovacích bojích. Jenže pět minut před koncem třetí části srovnal obránce Vladimír Roth na 2:2 a duel musel jít do prodloužení. Zde se v 77. minutě trefil opět Kane a Oceláři získali první bod v sérii.

Hokejisté Karlových Varů si bez větších problémů poradili s Olomoucí ve skupině o umístění - 6:2. O výsledku rozhodla především první třetina, kterou domácí vyhráli 4:0. Ve druhém utkání hráči Pardubic vyhráli doma nad Zlínem 3:2 po prodloužení, když v 65. minutě rozhodl Tomáš Rolinek.

Extraliga - play off, čtvrtfinále
Plzeň - Liberec 6:3
Branky: 4. Kratěna, 8. Pulpán. 13., 23., 48. T. Svoboda, 60. D. Kubalík - 10. Valský, 16. P. Jelínek, 26. Bulíř
Stav série 1:2
Chomutov - Třinec 2:R pp
Branky:  32. Vondrka, 33. Skokan - 28., 77. Kane, 55. Roth
Stav série 2:1
Skupina o umístění
Karlovy Vary - Olomouc 6:2
Branky: 1. Skuhravý, 8., 60. Stloukal, 18. V. Tomeček, 19. Dušek, 53. Flek - 52. Holec, 55. R. Vlach
Pardubice - Zlín 3:2 pp
Branky: 30. Tomášek, 42. J. Sýkora, 65. Rolinek - 15. Goiš, 40. M. Kratochvíl