Rubriky:

Tipsport extraliga

Postup Hradce do semifinále kalí Pláňkovi jen pokuta za filmování

22. března 2017 15:32 - Praha

Hokejový obránce Hradce Králové Martin Pláněk byl z rozhodnutí disciplinární komise extraligy potrestán pokutou ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád z úterního pátého čtvrtfinálového zápasu play off s Litvínovem.

 

Libor Zavoral, ČTK

Pláněk se v závěru druhé třetiny teatrálně skácel k ledu po předchozím hákování litvínovského beka Karla Kubáta a rozhodčí Hradil s Pražákem oběma hráčům udělili menší trest, Pláňkovi za nafilmovaný pád.

„Pláněk se při pádu zcela nepřirozeným, intenzitě zákroku neodpovídajícím způsobem prohnul, k pádu navíc došlo s časovým odstupem, který vylučuje, aby byl nevyhnutelným důsledkem zákroku protihráče," zkonstatoval předseda disciplinárky Karel Holý.

Kromě desetiprocentní pokuty z měsíčního platu byl Pláněk zároveň upozorněn, že případné další takové provinění může být posuzováno jako jednání proti fair play, neboť u hradeckého obránce jde v posledních dvou letech o opakovaný přestupek.

Hradec Králové v úterý porazil Litvínov 7:4, celou sérii pak vyhrál 4:1 na zápasy a slaví historický postup do semifinále.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..