Baráž se srovnala! Jihlava i přes porážku vede tabulku, Motor zaostává jen o skóre

Baráž o hokejovou extraligu vstoupila do druhé poloviny, po sedmém kole jsou všechny týmy srovnané v jednobodovém rozdílu. Jihlava si udržela vedení v tabulce i přes porážku v Karlových Varech 0:3. Na druhou příčku poskočily po vítězství 3:2 v Pardubicích hokejisté Českých Budějovic.

Vlastimil Dostálek z Českých Budějovic se raduje z branky v Pardubicích v 7. kole baráže.

Energie nutně potřebovala v domácím prostředí zabrat, aby udržela kontakt s konkurenty, a na čtvrtý pokus se jí nakonec podařilo na vlastním ledě v baráži zvítězit. Dvěma góly se proti tentokrát matné Jihlavě blýskl Ondřej Beránek, jednu trefu zaznamenal Martin Kohout.

Karlovy Vary vůbec poprvé v sezóně neinkasovaly a jako první tým v letošních bojích o záchranu zvítězily tříbrankovým rozdílem.

Pardubické Dynamo předchozí dvě kola neztratilo ani bod, jenže doma s Motorem podruhé prohrálo a znovu spadlo na sestupovou pozici. Klíčovou pasáží zápasu byl úvod třetí třetiny, kdy České Budějovice dvěma slepenými góly během 16 vteřin odskočili na vedení 3:1.

Rastislav Špirko sice pět minut před koncem vstřelil kontaktní gól, ale domácí už na body dosáhnout nedokázaly.