Janko předvedl grandiózní zákrok, ale puk byl za čárou. Zaplaťpánbůh, oddechl si bek Brna Kováčik

Brno

Jeho trefa nasměrovala ve třinácté minutě brněnské hokejisty k třetí finálové výhře (3:0), ale obránce Jozef Kováčik si prožil několik minut napětí, zda videorozhodčí doporučí gól uznat. Nakonec se ukázalo, že liberecký Lašák ukryl puk do lapačky až několik centimetrů za brankovou čárou.

Brněnští obránci Jozef Kováčik a Michal Gulaši pomáhají brankáři Marku Čiliakovi při ataku libereckého Jakuba Valského.

Jak jste prožíval čekání na verdikt?

Úplně jistý jsem si nebyl. Bylo to tak padesát na padesát, zda sudí gól uznají. Nakonec se ukázalo, že Janko Lašák sice předvedl grandiózní zákrok, avšak ruku už měl za brankovou čárou. Zaplaťpánbůh za to.

Liberečtí dokonce tvrdili, že to byl zákrok roku, avšak bohužel se smutnou tečkou...

Smutnou? Pro mě to byla naprosto parádní tečka. Jsem strašně rád, že mi to tam spadlo, Krejčík mi předložil krásnou přihrávku.

Vzápětí jste zvýšili na 2:0. Byly to klíčové okamžiky utkání?

Asi ano. Dvě naše rychlé branky rozhodly. Už ale o zápase nesmíme moc přemýšlet. Ve středu se hraje znovu od nuly a my uděláme všechno pro to, abychom už sérii završili a získali titul.

Co by se muselo přihodit, aby se vám to nepovedlo?

O tom raději nepřemýšlím. Když zahrajeme stejně dobře a Čiliak zase zachytá tak skvěle, měli bychom i čtvrtý duel zvládnout.

V minulosti pouze Pardubice dokázaly dvakrát ovládnout finále bez ztráty jediného střetnutí. Láká vás se jim vyrovnat?

Tak tohle vůbec neřeším. Každopádně bychom už hrozně neradi cestovali ještě jednou do Liberce.

Překvapuje vás, že se finále vyvíjí tak jednoznačně ve váš prospěch?

Výsledkově možná, ale jednotlivé zápasy jsou hodně vyrovnané a pro nás nesmírně obtížné. Vždyť proti nám stojí obhájce prvenství.