Rubriky:

Tipsport extraliga

Strůjce historického titulu Tygrů v Liberci končí, nedali mu smlouvu

2. května 2017 09:55 - Liberec

Slovenský pilíř jde pryč. Brankář Ján Lašák už nebude v extralize oblékat dres hokejistů Liberce. Klub mu nepředložil novou smlouvu, ta stará gólmanovi skončila. „Nebylo to lehké rozhodnutí,“ komentoval pro web Bílých Tygrů sportovní ředitel Filip Pešán. Osmatřicetiletý Lašák ještě nemá jasno, jestli vůbec bude pokračovat v kariéře. Řeší jiný problém - zraněné koleno.

 

Václav Šálek, ČTK

Slovenský gólman přišel do Liberce v průběhu sezóny 2013/14, ta byla pro klub  dlouho jen záchranářská a skočila nakonec alespoň postupem do předkola play off. V posledních dvou letech byl pilířem úspěšného týmu, který získal titul, při obhajobě skončil až ve finále.

„Je výrazně podepsán pod nejvýraznější úspěchy klubu," připomněl Pešán Lašákův podíl. "Přesto jsme se rozhodli, vzhledem k naší strategii v doplňování kádru, další kontrakt hráči nenabídnout. V nové sezóně chceme výrazně stavět na Romanu Willovi, kterého ve dvojici doplníme dalším mladým brankářem," uvedl dále Pešán.

V libereckém dresu Lašák nastoupil celkem ke 144 extraligovým zápasům a jeho průměrná úspěšnost zákroků tu nikdy neklesla pod 91 procent. Další čísla do bilance nepřidá.

"Bohužel v hektických dnech bezprostředně po skončení sezóny nebylo možné se s Jánem Lašákem rozloučit důstojněji, už teď je jisté, že tak chceme učinit v některém z prvních zápasů nového extraligového ročníku," nastínil Pešán.

Lašák řeší problémy s kolenem, které si zranil v závěru finálové série s Kometou. Až pak se bude rozhodovat o pokračování kariéry. V rozhovoru pro sport.aktuality.sk, ovšem uvedl, že by brankářskou dráhu rád ukončil ve Zvolenu, kde začínal.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..