Pardubice - Slovan Bratislava 5:2Pardubice si vyšláply na bratislavský Slovan i podruhé, nasázely mu pět branek

Hokejisté Pardubic navázali na středeční výhru nad bratislavským Slovanem po nájezdech a jediného slovenského účastníka Kontinentální hokejové ligy porazili v přípravném utkání i o den později. Pod triumf 5:2 se třemi kanadskými body podepsali obránce Jan Látal (1+2) a útočník David Tomášek (2+1).

Hráči Pardubic se radují z branky proti bratislavskému Slovanu.

Jednadvacetiletý Tomášek otevřel skóre v 9. minutě při přesilovce, ve druhé třetině pak zvýšil vedení Dynama na 3:1. Slovan pak i podruhé v zápase dokázal snížit na rozdíl jediné trefy, když se prosadil útočník Tomáš Hrnka, jenž v uplynulé sezóně nastupoval za Plzeň.

Byl to však poslední úspěch svěřenců trenéra Miloše Říhy, neboť Východočeši dvěma góly ve třetí třetině upravili na konečných 5:2. Ve dvojnásobné početní převaze vstřelil čtvrtý gól domácích 27letý obránce Jan Látal, který je v Pardubicích na zkoušku. Mladší bratr Martina Látala, útočníka Mladé Boleslavi, navíc zaznamenal i dvě finální přihrávky.

Přípravný hokejový zápas:
Dynamo Pardubice - Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 9. a 26. Tomášek, 21. Moučka, 41. J. Látal, 50. Ščotka – 22. Vavrůšek, 34. Hrnka.