Trenér Růžička se stal spolumajitelem Slavie

11. července 2006 16:02 - PRAHA

Vicemistr hokejové extraligy Slavia Praha změnila majitele. Společnost Skanska CZ prodala 98 procent akcií klubu deseti fyzickým osobám v čele s prezidentem klubu Miroslavem Tvrdým a trenérem a generálním manažerem Vladimírem Růžičkou. ČTK o tom v úterý informoval mluvčí stavební firmy Ondřej Šuch. Finanční náležitosti transakce nebyly zveřejněny.

 

archiv

Skanska, která byla majoritním vlastníkem Slavie od roku 1993, bude i nadále generálním partnerem klubu. Dosavadní smlouvu, jež měla platnost do konce příští sezóny, byla prodloužena o další čtyři roky.

"Prodej vlastnického podílu souvisí s naší strategií věnovat se pouze stavebnictví. Naše finanční podpora klubu se nezmenšuje, naopak ji potvrzujeme a prodlužujeme," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Skanska CZ Zdeněk Burda v tiskové zprávě. "Týmu v čele s Miroslavem Tvrdým a Vladimírem Růžičkou věříme natolik, že jsme s nimi připraveni spolupracovat do konce sezony 2010/11," řekl Burda.

Slavia se s pomocí Skansky nejprve probojovala před dvanácti lety do nejvyšší soutěže a poté se stala jedním z nejsilnějších týmů v extralize. Před třemi lety získali červenobílí mistrovský titul, letos podlehli až ve finále Spartě. V uplynulé sezoně měla Slavia rozpočet 146 miliónů korun, a patřila tak k nejlépe zabezpečeným účastníkům extraligy.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..