Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový Vsetín by měl spasit úspěšný podnikatel Petera

17. července 2006 16:24 - VSETÍN

Marketingové partnerství hokejového klubu ze Vsetína a společnosti Perinvest podnikatele Tomáše Petery má být už brzy uzavřeno podpisem náležitých dokumentů. Podle starosty města Jiřího Čunka, který v jednáních zastupuje majoritního vlastníka klubu, už obě strany dolaďují jen detaily smlouvy. Příchod jednoho ze subjektů Peterova holdingu šestinásobného mistra dost možná zachránil před ztrátou licence.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Zrod spolupráce se známým partnerem totiž přesvědčil zastupitele, aby na jednání zvedli ruku pro schválení půjčky 24,5 miliónu, kterou Vsetín Asociaci profesionálních klubů (APK) složil finanční záruky a garantoval solventnost při splacení části dluhů, jež podle neověřených informací měly přesáhnout 30 miliónů.

"Do společného projektu vstupuji s ověřeným know-how a výborným týmem lidí, kteří mají zkušenosti s nejvýznamnější sportovními projekty v Česku. Pokud mají obě strany stejný cíl, vede podobné spojení k úspěchu, který očekávám i ve Vsetíně," řekl před časem Petera.

Vsetín bude pro jeho společnost dalším z řady projektů. Perinvest v tuzemsku organizačně či vlastnicky zaštiťuje několik významných sportovních podniků i společností. Nejznámější jsou spojení s fotbalovým klubem Baník Ostrava, letošním finálovým turnajem Final Four Evropské ligy v basketbalu mužů či sportovní marketinkovou agenturou Česká sportovní, která se podílí na zajišťování partnerů Českého olympijského týmu, organizuje významné sportovní podniky (Zlatá Tretra) a zastupuje špičkové sportovce.

"Jednáme především o tom, jaký závazek na finanční zajištění následujících sezón na sebe firma Perinvest převezme, a také o podmínkách vstupu společnosti do vsetínského hokejového klubu," řekl Čunek na oficiálním webu Vsetínské hokejové.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..