Rubriky:

Tipsport extraliga

Odchody opor do Chicaga? Třeba to bude zpětná vazba pro český hokej, říká chomutovský asistent

9. září 2017 12:42 - Chomutov

Na hru bez některých dosavadních opor si musí zvykat hokejisté Chomutova. Po jarním účinkování Pirátů v play off, v němž došli až do semifinále, byl o přední hráče severočeského klubu zájem, který se promítl i do jejich odchodů. Před trenéry tak stojí nový úkol vypořádat se s jejich absencemi.

 

Libor Zavoral, ČTK

Fanoušci Chomutova už při prvním extraligovém zápase sezóny s Olomoucí (4:2) mohli jen vzpomínat na výkony Rutty, Kämpfa, Davida Kašeho, ale i Skinnera, Kudělky, Račuka a dalších nyní už bývalých borců, kteří loni hájili pirátské barvy.

„Hlavně Honza Rutta, David Kämpf a David Kaše měli svoji kvalitu, díky níž byli u historického úspěchu Chomutova v české extralize. Dostali nabídky z ciziny, přičemž Rutta s Kämpfem mají šanci hrát nejlepší soutěž na světě. Tak to je," konstatoval asistent chomutovského trenéra Jan Šťastný na téma odchodu dvou zmíněných hráčů do slavného klubu Chicago Black Hawks v zámořské NHL. David Kaše zamířil do Švédska. Jeho starší bratr a také dřívější chomutovský talent Ondřej Kaše už má za sebou dvě sezóny v zámoří.

Šťastný bere loučení hráčů, které Chomutovští hokejově vychovali, reálně. „Jestli nás to mrzí, nebo ne? To je náš úděl. Samozřejmě kluci přemýšlejí trochu jinak a chtějí se zabezpečit. Z druhé strany je jedině dobře, že je o ně zájem. Třeba to bude v budoucnu zpětná vazba pro český hokej, který potřebuje nové lídry," usoudil asistent.

Blýskla se čtvrtá řada

Úvodní kolo ovšem naznačilo, že by Piráti mohli najít postupnou náhradu za bývalé hvězdy. „Snažíme se se změnami v kádru popasovat. Proti Olomouci čtvrtá útočná formace ukázala, že se s nimi musí počítat. S touto lajnou jsme spokojeni, Roman Chlouba se blýskl dvěma góly," liboval si Šťastný.

Přitom Chloubova pozice v kádru nebyla zcela pevná. „Víceméně začínal přípravu v Kadani. Ale při zranění některých hráčů jsme ho povolali do Chomutova s tím, že mu dáme možnost zabojovat o místo," uvažoval asistent.

Piráti chtějí dál spoléhat na atributy, které je zdobily v loňské sezóně. „Proti Olomouci znovu výborně zachytal Jánko Laco. Hodláme využít jeho předností, ale zároveň pracujeme na tom, abychom si i nadále udrželi pohyb, využívali přesilovky a ubránili oslabení. První vítězství je důležité a potřebné, chceme na něj navázat i v příštím kole," dodal Šťastný.

eš, Sport.cz, Právo

  Vítkovice - Liberec dnes 17:30
20200121T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..