Hokejisté Kladna deklasovali Vejvodův Anyang

Hokejisté Kladna porazili v premiérovém přípravném utkání na nový ročník extraligy korejský klub Anyang Halla vysoko 10:0. O branky vítězů se postaralo deset střelců Martin Procházka, Milan Hluchý, Jaroslav Kalla, Jiří Kuchler, Martin Frolík, Martin Štěpánek, Jan Rudovský, Petr Suchánek, Vítězslav Bílek a Tomáš Horna.

Korejský celek vedený kladenským trenérem Otakarem Vejvodou nastoupil v brance s novou posilou z Liberce Pavlem Faltou. Naopak odpočívali tři největší opory bronzového týmu uplynulého ročníku Asijské ligy - útočníci Patrik Martinec se Zdeňkem Nedvědem a obránce Jaroslav Nedvěd.

Za Anyang si však zahrál skryt v dresu s číslem deset a jmenovkou 'Sang Woo' exkladenský obránce Libor Procházka, který bude hrát v nadcházejícím ročníku ve švédském klubu Skelleftea. "Znám se s panem Vejvodou dlouho a chtěl jsem si zahrát. Domluvili jsme se už před delší dobou," řekl Procházka.

Další zápas čeká Rabat ve čtvrtek proti Karlovým Varům.

Liberec porazil Budějovice

Hokejisté Liberce zvítězili v úterním přípravném utkání nad Českými Budějovicemi hladce 5:1. Výhra Severočechů v repríze čtvrtfinále play-off minulé sezóny mohla být ještě výraznější, pokud by domácí Václav Pletka čtyři minuty před koncem proměnil trestné střílení.

Řezníček zajistil Karlovým Varům výhru nad Plzní

Hokejisté Karlových Varů porazili v dnešním přípravném utkání 2:1 Plzeň. Západočeské derby rozhodl v poslední minutě v přesilovce zkušený obránce Josef Řezníček.

V úvodní třetině měli převahu domácí, pro něž byl dnešní duel na rozdíl od regionálních rivalů již druhým v přípravném období. V prostředním dějství se Plzeňští mezi 25. a 30. minutou usadili před karlovarskou brankou, ale gólman Sáblík byl opakovaně na místě. Ve vcelku svižném utkání se hostům podařilo vyrovnat a 59. minutě Sáblík skvěle vychytal plzeňského Carteliho, ale v poslední minutě přece jen rozhodl o výhře Varů Řezníček.

Třinec rozstřílel Liptovský Mikuláš

Hokejisté Třince rozdrtili v dnešním přípravném utkání Liptovský Mikuláš 9:3. Vítězství zvýraznili v poslední třetině, ve které nastříleli slovenskému extraligovému soupeři pět branek. Po dvou gólech zaznamenali Polanský a junior Daneček.

Posily zařídily Vsetínu první výhru

Výhru nad Košicemi si hned na začátku přípravy připsal výrazně obměněný celek vsetínských hokejistů. Valaši porazili východoslovenský tým 4:2, když se o všechny trefy podělily nové tváře. Gól dala bývalým spoluhráčům košická akvizice Sabol, další tři přidali hráči, kteří jsou na Lapači na testech: útočníci Škoda, Bohunický a Grill. Žádný ze zahraničních gólmanů, Fin Vehviläinen ani Ital Favre, se do branky nedostali.

Vítkovice si poradily se slovenským vicemistrem

Ostrava 1. srpna (ČTK) - Výhry 3:0 nad slovenským vicemistrem z Popradu dosáhli v dnešním přípravném utkání na domácím ledě hokejisté Vítkovic. Branky vstřelili Burger, Irgl a obránce Vychodil, který je v mužstvu na testech. Gólman Štěpánek si při své vítkovické premiéře hned připsal čisté konto.

Ve středu sehraje tým kouče Miloše Holaně od 17:00 další přípravný zápas proti Liptovskému Mikuláši.

Liberec - České Budějovice 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 12. Pajič, 14. Plodek, 22. Pabiška, 31. Víšek, 53. Procházka - 29. Hanzal.
Rabat Kladno - Anyang Halla 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
Branky: 5. Martin Procházka, 9. Hluchý, 28. Kalla, 31. Kuchler, 33. Frolík, 34. Štěpánek, 47. Rudovský, 51. Suchánek, 60. Bílek, 60. Horna.
Karlovy Vary - Plzeň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Kraft, 60. Řezníček - 57. Padělek.
Oceláři Třinec - MHK 32 Liptovský Mikuláš 9:3 (1:0, 3:2, 5:1)
Branky: 16. a 56. Polanský, 44. a 53. Daneček, 25. Tesařík, 34. Peterek, 38. Meidl, 58. J. Kudrna - 22. a 39. Bartík, 58. Miklík.
Vsetínská hokejová - Košice 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky: 19. Škoda, 25. Bohunický, 27. Sabol, 40. Grill - 50. Lipiansky, 55. Droppa.
Vítkovice Steel - Aquacity ŠKP Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 18. Burger, 23. Irgl, 51. Vychodil.