Rubriky:

Tipsport extraliga

Nejlepšího kanonýra extraligy chtějí v zámoří! Los Angeles poslalo konkrétní nabídku za Kubalíka

27. října 2017 09:28 - Praha

Dvakrát v řadě se stal nejlepším střelcem hokejové extraligy. Plzeňský kanonýr Dominik Kubalík v započatém trendu pokračuje i v letošní sezóně. V 17 zápasech nastřílel 15 branek. Střeleckého umu dvaadvacetiletého hráče si všimli i v zámoří. O víkendu dostal odchovanec západočeského klubu konkrétní nabídku od Los Angeles Kings.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kubalík po minulé sezóně zamířil do KHL, v Ufě ale nezískal při zaplněné kvótě cizinců místo a na konci srpna rozvázal dvouletou smlouvu. Podepsal tříletý kontrakt s Ambri-Piottou, odkud ale také při nadbytečném počtu zahraničních hráčů zamířil do Plzně.

V extralize vládne s 22 body i s 15 brankami ze 17 zápasů statistikám a díky tomu vzbudil zájem v zámoří, kde je volným hráčem. S jeho odchodem by ale musel souhlasit švýcarský klub, který si může Kubalíka z hostování v Plzni v případě potřeby kdykoliv v sezóně stáhnout.

"Navrhli, ať Dominik přiletí, a oni pustí do Švýcarska hráče z farmy místo něj. Jenže tím by se nic nevyřešilo. V Ambri mají kvótu pro cizince plnou. Proto tam Dominik nehraje a působí v Plzni," podotkl hráčův agent Jiří Hamal pro deník Sport. Dodal, že Ambri-Piotta si bude chtít Kubalíka udržet. Navíc švýcarská ligy nemá s NHL dohodu o odstupném za hráče. "Generální manažer Paolo Duca to připomíná. Ale kdyby přece jen souhlasil s odchodem a Dominika uvolnil, může letět," uvedl hráčův zástupce z agentury Global Management Group.

Los Angeles v roce 2013 Kubalíka draftovalo v sedmém kole na 191. pozici, ale kontrakt s ním neuzavřelo a práva na nejlepšího střelce extraligy z minulých dvou sezón ztratilo. Kubalík zatím netuší, jak jednání dopadnou a zvažuje různé varianty vývoje.

"O zájmu LA vím, s tím, že dali konkrétní návrh smlouvy. Reálné to je, ale zároveň chci respektovat smlouvu, kterou mám s Ambri ve Švýcarsku. Ta mě k něčemu zavazuje. Nechávám to na agentovi Jiřím Hamalovi, který přímo s Kings jedná a samozřejmě mě informuje o všem, co se děje. Tuhle možnost jsme probírali, ale není to úplně na programu dne," řekl Kubalík Sportu.

Kubalík: Nechávám to otevřené

Los Angeles řeší potíže s marodkou. Kdyby s Kubalíkem kontrakt podepsalo, muselo by ho vzhledem k jeho působení v Evropě nejprve zařadit na listinu volných hráčů a hrozilo by, že útočníka ihned ztratí.

"Vím o tom, ale až tak detailně jsme to neřešili. Vyšlo zkrátka najevo, že by některé kluby měly zájem, ozvaly se agentům. Mně volali z LA, mluvil jsem s asistentem generálního manažera. Je to příjemné, člověk se zase přiblíží ke splnění svého snu. Ale jak říkám, kontrakt teď mám ve Švýcarsku a nechávám to otevřené," prohlásil Kubalík.

"Smlouva ve Švýcarsku mě zavazuje, abych zůstal celou sezonu. S mým odchodem by Ambri muselo souhlasit. Vím jen, že zájem je, a jestli pojedu na turnaj Karjala, že se tam možná s lidmi z těch klubů potkám. Mám radost, že se něco takového objevilo. Ale úplně to neprožívám," dodal Kubalík, který by odchodem do NHL přišel o možnost startovat na olympiádě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..